Bota/Rajoni

E pranon Vuçiq: Dallojnë dëshirat tona nga realiteti për Kosovën

E pranon Vuçiq: Dallojnë dëshirat tona nga realiteti për Kosovën
23:33 | 18 Qershor 2020

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë të enjten mbrëma se për çështjen e Kosovës serbët “janë të kryqëzuar në mes të dëshirës dhe realitetit”.

Vuçiq, që udhëheq një parti politike në Serbi, ka folur në prag të zgjedhjeve që në këtë vend mbahen të dielën.

“Ekziston diçka të cilën do ta kishim dëshiruar dhe diçka që është realitet. Do të luftoj fuqishëm për Kosovën dhe Metohinë, shumë më tepër se ata që kanë pasur fjalë heroike por vepra të zbrazëta”, ka thënë Vuçiq, në një emision televiziv, raporton “b92.net”.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera