×
 • Vip
 • Vip

  Këngëtari i njohur e pranon publikisht se është homoseksual

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Në një video ‘live’ në Instagram këngëtari pranoi se është homoseksual.

  Pablo Alboran në një video të gjatë tre minutëshe, këngëtari 31-vjeçar, këndoi për Warner Music, ndau të vërtetën e tij dhe u tha fansave që shpreson të bhet feneri i rrugëtimit të ndonjë personi tjetër që ndan të njëjtin fat.

  “Sot, unë dua që zëri im të jetë më i lartë dhe që ajo të ketë më shumë vlerë dhe peshë,” tha ai. “Unë jam këtu për t’ju thënë se jam homoseksual dhe është në rregull”.

  Pablo Alboran, vitin e kaluar bashkëpunoi edhe me këngëtaren shqiptare me famë botërore Ava Max për hitin e tyre “Tabu”.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Vip03 Dhjetor 2023
  Lindita Halimi sot e pati një bisedë për veten me Bucin dhe Blerandon. Buci i tha asaj se e ka mendjen e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Adri, Ilirjana, Besi dhe Santiana kanë folur me Bucin se me kë duhet të qëndrojë ai në Big Brother VIP Kosova 2....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Santiana e ka ngacmuar Bucin për disa personazhe me maskota që kanë hyrë sot në mëngjes në Big Brother VIP Kosova 2....
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3. Pjesa e parë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.