Vip

Këngëtari i njohur e pranon publikisht se është homoseksual

Këngëtari i njohur e pranon publikisht se është homoseksual
10:43 | 19 Qershor 2020

Në një video ‘live’ në Instagram këngëtari pranoi se është homoseksual.

Pablo Alboran në një video të gjatë tre minutëshe, këngëtari 31-vjeçar, këndoi për Warner Music, ndau të vërtetën e tij dhe u tha fansave që shpreson të bhet feneri i rrugëtimit të ndonjë personi tjetër që ndan të njëjtin fat.

“Sot, unë dua që zëri im të jetë më i lartë dhe që ajo të ketë më shumë vlerë dhe peshë,” tha ai. “Unë jam këtu për t’ju thënë se jam homoseksual dhe është në rregull”.

Pablo Alboran, vitin e kaluar bashkëpunoi edhe me këngëtaren shqiptare me famë botërore Ava Max për hitin e tyre “Tabu”.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera