×
Etiketë: pakon
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbaj mbledhjen e gjashtë, me më shumë pika të rendit të ditës nga programi i saj i punës dhe interesit të qytetarëve. Në seancën e...
Lajme17 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), është shprehur se Shërbimi Korrektues i Kosovës të përfshihet në pakon emergjente, derisa kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për trajtimin që po iu bëhet...
Lajme17 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), është shprehur se Shërbimi Korrektues i Kosovës të përfshihet në pakon emergjente, derisa kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për trajtimin që po iu bëhet...
Lajme07 Shtator 2020
Këshilli Drejtues i Sindikatës së Policisë së Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se nuk përfshihen në pakon emergjente. Këshilli Drejtues ka thënë se në mbledhjen e mbajtur më 4 shtator është shqyrtuar situata e...
Lajme03 Shtator 2020
Pas implementimit të Pakos Emergjente e cila u propozua nga Qeveria e Kosovës për t’iu dalë në ndihmë bizneseve të cilat u përballen me humbje ekonomike, u raportua se kjo pako po keqpërdoret nga shumë...
Ekonomi02 Shtator 2020
Shoqata e Transportuesve dhe të Udhëtarëve të Gjakovës ka shfaqur nevojën që me Pakon për Rimëkëmbje Ekonomike të ndihmohen edhe ata, pasi janë dëmtuar shumë gjatë pandemisë COVID-19. Kryetari i kësaj shoqate, Kadri Rrahmani, gjatë...
Lajme07 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar një takim virtual me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Pekka Olavi Haavisto. Haradinaj-Stublla ka shprehur mirënjohje për përkrahjen që shteti i Finlandës...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Qeveria e Malit të Zi ka miratuar një paketë prej 1,2 miliard euro për të mbështetur qytetarët dhe ekonominë në zbutjen e efekteve të pandemisë së coronavirusit. Kryeministri malazez, Dushko Markoviq, në një konferencë për...
Lajme10 Korrik 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, thotë se kanë kërkuar edhe nga qeveria e kaluar edhe nga e tanishmja që ta mbështesin Pakon Ekonomike të propozuar nga PDK-ja. Sipas tij, me këtë pako punëtorët e sektorit...
Ekonomi25 Qershor 2020
Rrjeti i Shitësve me Pakicë shprehen të shqetësuar pasi thonë se diskursi politik po pamundëson rimëkëmbjen e ekonomisë vendore pas shpërthimit të Covid-19. “Rënia e aktivitetit ekonomik krahas situatës emergjente të shëndetit publik ka dëmtuar...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Kur udhëheqësit e Bashkimit Evropian të zhvillojnë takimin virtual të premten, një dyshe e njohur do të jetë në qendër të vëmendjes. Pandemia COVID-19 e cila ka goditur rendë ekonominë e Evropës, i ka dhënë...
Lajme17 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pas takimit që ka mbajtur në Shtabin për menaxhimin dhe parandalimin e virusit Covid-19, ka paraqitur masat të cilat janë ndërmarrë sot me qëllim të efikasitetit edhe më...
Ekonomi15 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar kërkesën për t’ia dërguar presidentit për autorizimin e Ministrisë së Financave për nënshkrimin e Marrëveshjes së Kredisë me Bankën Botërore për financimin e “Projektit emergjent Covid-19...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.