×
Etiketë: oksigjen
Lajme22 Shtator 2020
Serbia edhe më tej vazhdon të furnizojë me oksigjen qytetarët e saj në Kosovë, të infektuar me Covid-19. Nëpër rrugët e Prishtinës është parë një kamion dukshëm mirë i furnizuar, i cili bartë bombola të...
Lajme19 Gusht 2020
Trendi i uljes së rasteve të të infektuarve me COVID-19, nuk nënkupton që mos të vazhdojmë të jemi vigjilentë. Kështu ka thënë në Kanal10, infektologu Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të SHSKUK. “Edhe pse...
Front TV11 Gusht 2020
Kosova që nga marsi po përballet me pandeminë globale Covid-19 dhe situata epidemiologjike në vendin tonë është rënduar javëve të fundit. Kosova në bazë të statistikave del të jetë vendi më më shumë të infektuar...
Tenderët06 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) para pakë ditësh la nënshkruar kontratën me kompaninë “Medica” nga Prishtina për furnizim me oksigjen nga Serbia. Në bazë të dokumenteve të siguruar nga “Front Online” shihet se...
Lajme29 Korrik 2020
Mungesa me furnizim të pandërprerë të oksigjenit për pacientët që kanë nevojë për sasi të madhe të tij, po del të jetë një problem tjetër në Klinikën Pulmologjike në QKUK. LEXO EDHE: Pulmologu i QKUK-së:...
Lajme29 Korrik 2020
Gjendja aktuale në Klinikën Pulmologjike, aty ku po trajtohen edhe rastet e infektuara me Coronavirus, është e rëndë. Kjo ngase numri i pacientëve që po kërkojnë ndihmë në këtë Klinikë po vazhdon të rritet. Lajmin...
Lajme28 Korrik 2020
Një pacient është pranuar mbrëmë nga mjeku kujdestar në ora 3 të mëngjesit në Klinikën e Pulmologjisë në QKUK. Por pacientit nuk i është bërë zgjidhje për ta vendosur në ndonjë dhomë, por i është...
Lajme22 Korrik 2020
56 pacientë po trajtohen në Spitalin e Gjakovës për Covid-19. Sipas raportit të ekipit kujdestarë të mjekëve dhe infermierëve në këtë spital, shtatë pacientë janë të konfirmuar si raste pozitive me koronavirus. Poashtu theksohet 49...
Lajme14 Korrik 2020
Gjithsej 67 pacientë janë të hospitalizuar në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë, prej të cilëve 33 janë me coronavirus. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate, ku thuhet po ashtu se janë edhe 34...
Lajme08 Korrik 2020
Brenda 72 orësh, në dy njësi të ndryshme të QKUK-së, ku trajtohen pacientët me COVID-19, është raportuar për rënie të presionit të oksigjenit në aparatura furnizuese. Hetimi i Prokurorisë Themelore në Prishtinë për 6 vdekjet...
Lajme08 Korrik 2020
QKUK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se furnizimi me oksigjen në klinika është stabil. KOHA sot ka raportuar se dje për 30 minuta ka pasur ndërprerje të oksigjenit kryesor në Mjekësinë Sportive...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.