Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Pacienti me oksigjen i shtrirë në pritore nga ora 3 e mëngjesit në Pulmologji, flet djali i tij

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Një pacient është pranuar mbrëmë nga mjeku kujdestar në ora 3 të mëngjesit në Klinikën e Pulmologjisë në QKUK.

  Por pacientit nuk i është bërë zgjidhje për ta vendosur në ndonjë dhomë, por i është improvizuar një shtrat në pritore në korridorin e klinikës ku po trajtohet me oksigjen.

  Djali i tij H.M. ka deklaruar për Gazetën Shneta se babai i tij është dërguar në orët e para të mëngjesit të sotëm në klinikë dhe deri tani është i shtrirë në pritore.

  “Nuk ka pasur dhomë të lirë por mjeku kujdestar e ka pranuar. Tash stafi janë duke përgatitur një shtrat për të. Kur e kemi sjellë nuk ka pas as oksigjen, por fal teknikëve dhe infermiereve të cilët po bëjnë punë të madhe, na kanë siguruar një bombolë brenda një ore. Unë vetëm mundem me i falënderu këta, asgjë më shumë”, ka thënë ai.

  Ai ka thënë se gjendja e babait nuk është e mirë dhe po vazhdon të trajtohet me oksigjen.

  Ndryshe në klinikat e QKUK-së janë duke u trajtuar mbi 270 pacientë me Covid prej të cilëve rreth 180 me oksigjenoterapi.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Kronika31 Mars 2023
  Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj ka indentifikuar shoferin, i cili me datën 29.03.2023 tek nënkalimi i qytetit në Ferizaj drejtoi...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryesia e Kuvendit do të mbajë mbledhjen e radhës të hënën. Mbledhja pritet të fillojë në ora 11:00. Rendi i ditës: I. Miratimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Edhe ambasadori britanik, Nicholas Abbott, i është bashkuar ambasadorëve tjerë që dënuan djegien e veturave me targa RKS në veri të vendit....
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Ferizajt është zgjedhur si gjykata më transparente me publikun në Kosovë, për shkak të publikimit më të madh të...
  Lajme31 Mars 2023
  Avokati i Popullit ditën e sotme ka dorëzuar në Kuvendin e Republikës së Kosovës, raportin për vitin 2022, në lidhje me gjendjen e të...
  Lajme31 Mars 2023
  Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një kosovar në Pikën Kufitare në Morinë. Personi i arrestuar ishte në kërkim ndërkombëtar...
  Lajme31 Mars 2023
  Safe Journalist, Platforma Rajonale e Ballkanit Perëndimore, sot ka reaguar për gjuhën e përdorur nga Blerim Vela, shef i stafit të Presidentes...
  Lajme31 Mars 2023
  Ditën e djeshme, zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim delegacionin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.