×
Etiketë: ndodhë
Lajme07 Gusht 2020
Një pjesë e repartit të Gjinekologjisë në QKUK është vënë në shërbim të pacientëve me COVID-19. Por, nga ky vendim janë shqetësuar shtatzënat që janë në spital pasi frikësohen se mund të infektohen bashkë me...
Lajme13 Korrik 2020
Duke filluar nga 6 korriku 2020, 0FSP (Shërbimi Federal i Shëndetit Publik) e detyron çdo person, i cili hyn në Zvicër nga disa rajone të shpallura me rrezik, që të mbyllen në karantinë për një...
Lajme11 Korrik 2020
Kryeinspektori Lulzim Syla ka folur gjerësisht për gjendjen që ka shkaktuar COVID-19 në tregun e Kosovës. Ai në një intervistë për lajmi.net ka thënë se pandemia ka bërë që bizneset të manipulojnë me çmime në...
Lajme10 Korrik 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se një takim ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe mund të zhvillohet brenda javësh në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në emisionin Rubikon në Klan Kosova,...
Kronika09 Korrik 2020
Dy persona të cilët mbledhin mbeturinat në to gjetën diçka shumë të vlefshme. Brenda një kolltuku fshihej një shumë e konsiderueshme parash. Të hollat nuk hezituan t’ia kthejnë pronarit i cili në shenjë falënderimi të...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është i merituar dhe sipas tij kjo duhet të ndodhë sa më parë. Tutje, Meta ka përshëndetur 42 eurodeputetët që...
Lajme08 Korrik 2020
Mund të jetë rastësi, por sipas shumë shkenctarëve edhe mund të mos jetë, por ajo që dihet me siguri bota çdo njëqind vjet goditet nga një pandemi. Pandemi këto që kanë marrë miliona jetë njerëzish,...
Lajme05 Korrik 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, përmes një statusi në “facebook”, ka thënë se Ministri Zemaj e Qeveria Hoti, duhet të tregojnë se çka po ndodhë në Klinikën Infektive.Haxhiu kërkon të dijë se...
Lajme04 Korrik 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe drejtori i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka, do të mbajnë takim virtual me bizneset e Kosovës. (Ora...
Lajme03 Korrik 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Shqipëria mbështet dialogun Kosovë-Serbi, për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, dhe në këtë kuadër janë të mirëpritura përpjekjet...
Lajme02 Korrik 2020
Ujësjellësi Rajonal Prishtina ka publikuar një apel për kursimin e ujit. Sipas këtij institucioni ka filluar shpërdorimi i ujit në mënyrë të pakontrolluar dhe si pasojë ka ankesa nga konsumatorët e pikave të larta furnizuese....
Lajme27 Qershor 2020
Kryetari i LDK’së Isa Mustafa thotë se është e rrezikshme për vendin vënia e dialogut me Serbinë ne kontekstin e Dhomave të Veçanta të Gjykatës Speciale. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Mustafa tha se dialogu...
Lajme25 Qershor 2020
Sipas analistëve perëndimorë, akuzat e bëra publike kundër Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, vetëm pak ditë para takimit në Shtëpinë e Bardhë, nuk ishte rastësore. Analisti amerikan, Daniel Serwer i Universitetit Johns Hopkins dhe profesori...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.