×
Etiketë: ndodhë
Lajme25 Shtator 2020
Zyrat e OVL-UÇK-së janë rrethuar dhe janë bastisurë nga zyrtarë policorë të EULEX-it, raporton Front Online. Para disa minutave, zyrtarët policorë të EULEX-it kanë futur brenda zyreve të OVL-UÇK-së disa pako, ku brenda shiheshin disa...
Lajme23 Shtator 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka folur për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Ajo ka thënë se futja në “Mini-Shengen” nuk do ta dëmtojë Kosovën. Bajrami ka thënë se “Mini-Shengeni” është vetëm iniciativë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Instituti Serumit të Indisë, prodhuesi më i madh i vaksinave në botë, thotë se do të duhet kohë deri në vitin 2024 që e gjithë bota të vaksinohet kundër coronavirusit. “Realisht për të gjithë botën,...
Lajme22 Shtator 2020
Edhe sot në OVL të UÇK-së është dorëzuar në mënyrë misterioze nga një person, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, por, për dallim nga radhët tjera, sot është dorëzuar, jo dokumente me...
Lajme21 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e organizatave të shoqërisë civile dhe banorët e zonës së Deçanit nga të cilët ka dëgjuar shqetësimet e tyre në lidhje...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Sindikatës së Bashkuara të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jashaj ka thënë së në të gjitha shkollat në Kosovë është duke u zhvilluar procesi mësimor. Jasharaj në një intervistë për Telegrafin, ka thënë...
Lajme10 Shtator 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka folur shkurtimisht para mediave pas takimit që pati në njërin nga hotelet e Prishtinës me partnerët e koalicionit. Haradinaj ka thënë se ishte ai që e ka ftuar këtë...
Lajme22 Gusht 2020
Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reaguar pas gjetjes së dy-vjeçarit nga Tërpeza e Malishevës, Tian Krasniqi. Me anë të një postimi në Facebook, Pacolli është shprehur i lumtur që është gjetur 2-vjeçari. Tutje, ai...
Lifestyle18 Gusht 2020
Ekspertët i kanë klasifikuar mollët si një prej frutave më të  mira kundër mbipeshës.Sipas tyre, mollët përmbajnë shumë fibër që nxit ndjesinë e ngopjes. Sipas të dhënave të agroweb, në veçanti, pektina e cila gjendet...
Lajme18 Gusht 2020
NISMA Socialdemokrate, Dega në Prizren ka kritikuar qeverisjen e Lëvizjes Vetëvendosje në këtë komunë. Partia e Fatmir Limajt, thotë se në krye të arsimit prizrenas, është vendosur një “analfabete funksionalë” e cila siç thotë me...
Lajme09 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, merr pjesë në ceremoninë e vendosjes së gurthemelit për ndërtimin e sallës sportive në SHFMU “Pandeli sotiri”, Obiliqi i vjetër. (Ora 10:00). Inaugurohet nisja e punimeve për rehabilitimin...
Lajme09 Gusht 2020
Komisioni e dha dritën jeshile para dy vjetëve. Tani edhe  Parlamenti Evropian i thotë po liberalizimit të vizave. Por, përgjigjet pozitive të këtyre institucioneve të BE-së nuk kanë mjaftuar. Kosovarët, akoma, nuk po mund të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.