×
Etiketë: ndërhyrje
Lajme25 Gusht 2020
Por këto veprime të Thaçit nga ana e Drejtorit të Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftaraj po shihen si të gabuara pasi vet Presidenti është subjekt i një aktakuze dhe çdo adresim i...
Front TV25 Gusht 2020
Të hënën Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një adresim në “Facebook” ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që të zgjasin mandatin e Gjykatës Speciale deri në njoftimin për përfundim të mandatit nga...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Presidenti rus, Vladimir Putin e ka paralajmëruar kancelaren gjermane, Angela Merkel se secila përpjekje për të ndërhyrë në çështjet e brendshme të Bjellorusisë do të jetë e papranueshme, është thënë të martën nga Kremlini. Çfarëdo...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Më shumë se 70 gazetarë dhe pjesëtarë të ekipit të portalit hungarez Index kanë dhënë dorëheqje, pasi akuzuan qeverinë se është duke bërë përpjekje për të dëmtuar portalin. Shefi i Index-it, Szabolcs Dull ishte pushuar...
Lajme24 Korrik 2020
Vizita e raportueses së Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, në Dhomat e Specializuara të Hagës, është kritikuar ashpër nga Partia Demokratike e Kosovës dhe nga këshilltarë të presidentit, Hashim Thaçi. Deputeti i PDK-së,...
Lajme23 Korrik 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar lidhur me zgjedhjet e ardhshme për rektor të UP’së. Përmes një postimi në Twitter, ambasada amerikane ka thënë se lidershipi i ri i UP’së duhet të zgjedhet në bazë...
Lajme23 Korrik 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar lidhur me zgjedhjet e ardhshme për rektor të UP’së. Përmes një postimi në Twitter, ambasada amerikane ka thënë se lidershipi i ri i UP’së duhet të zgjedhet në bazë...
Lajme21 Korrik 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola Von Cramon i ka reaguar ish-ministrit të Punëve të Jashtme Enver Hoxhajt pasi ky i fundit e quajti interferim politik vizitën e eurodeputetes në Gjykatën Speciale. Von Cramon...
Lajme21 Korrik 2020
Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, i ka reaguar raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, pasi ajo shkoi në Hagë një ditë pas përfundimit të intervistimit të presidentit Thaçi dhe takoi disa udhëheqës...
Lajme03 Korrik 2020
Ministrit Blerim Kuqi i doli punë me të marrë pozitën në krye të Ministrisë dhe Ambientit. Ai e shkarkoi udhëheqësen e Njësisë për Politika dhe Monitorim  të Ndërmarrjeve Publike, Fikrije Buzuku- Fejza. Por në një...
Lajme21 Qershor 2020
Nesër, disa zona të shërbimit do të jenë pa furnizim me ujë shkaku i ndërhyrjes ilegale në rrjet, në fshatin Hajvali Për shkak të ndërhyrjes ilegale/ të paautorizuar të qytetarëve të papërgjegjshëm në valvolën kryesore...
Lajme15 Qershor 2020
Zyrtari për Marrëdhënie me Publikun i Ambasadës amerikane në Prishtinë, Ray Nayler, gjatë një takimi sot me drejtorin e Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA), ka premtuar vazhdimin e përkrahjes së plotë për transparencën dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.