Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Putini paralajmëron Merkelin: Çdo ndërhyrje në Bjellorusi është e papranueshme

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Presidenti rus, Vladimir Putin e ka paralajmëruar kancelaren gjermane, Angela Merkel se secila përpjekje për të ndërhyrë në çështjet e brendshme të Bjellorusisë do të jetë e papranueshme, është thënë të martën nga Kremlini.

  Çfarëdo përpjekje e tillë do të sjellë përshkallëzim të krizës politike në Bjellorusi, i ka thënë Putini Merkelin përmes një telefonate, raporton Reuters.

  Alexander Lukashenko, lideri i Bjellorusisë, të martën u ka dhënë medalje zyrtarëve policorë, që e kanë ndihmuar në shtypjen e protestave të mëdha në këtë shtet për largimin e tij.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Pak para orës 15:00 të ditës së hënë, policia e Lubjanës ka marrë informacion për të shtëna armësh. Dhe sipas informacioneve të...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur sërish për situatën në veri. Një artikull për situatën e veriut i ka kushtuar edhe...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha thotë se opozita po përpiqet ta rrëzojë Qeverinë Kurti. Basha ka publikuar një letër që Matthew...
  Lajme05 Qershor 2023
  Njohësi i marrëdhënieve ndërkombëtare, Dritëro Arifi, ka thënë se do të ketë sanksione shtesë ndaj Qeverisë së Kosovës, nëse nuk arrihet ndonjë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti. Hoti e ka kritikuar Pecin se po merret me...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputetja e Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, Alicia Kearns, ka bërë të ditur se ka kërkuar që sot me urgjencë të trajtohet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka sekuestruar tri armë zjarri në rajonin e Prishtinës. Në njoftimin e bërë për media thuhet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.