×
Etiketë: merr
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po vazhdon takimet e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai është takuar edhe me kryeshefin e Korporatës Amerikane për Financim Zhvillimor, Adam Boehler, shkruan lajmi.net. Kryeministria ka njoftuar...
Lajme04 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka zhvilluar një takim virtual me donatorë dhe ambasadorë të huaj në Kosovë për t’i i njoftuar në hollësi për punën që po bëhen në shëndetësi, për dinamikën e angazhimeve...
Lajme04 Shtator 2020
Zyrtare: Trump merr pjesë në takim kokë më kokë me Hotin e Vuçiqin Presidenti amerikan Donald Trump do të jetë i pranishëm në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e...
Lajme03 Shtator 2020
Në Uashington po vazhdon rundi i dytë i bisedimeve Kosovë – Serbi me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pas pauzës, në pjesën e dytë të bisedimeve, sipas mediave serbe, është bashkuar edhe e...
Lajme03 Shtator 2020
Gazetari dhe drejtori i Klan Kosovës Adriatik Kelmendi, që po përcjell nga afër zhvillimet në Washington, merr vesh ekskluzivisht se presidenti amerikan Donald Trump mund të jetë nesër pjesë e takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Këshilli Bashkiak i Barcelonës vendosi sot t’i marrë të gjitha dekorimet zyrtare që i kishte ndarë ish-mbretit spanjoll Juan Carlos, pasi ky i fundit u gjet në qendër të skandalit për korrupsion. Për marrjen e...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i Komunë së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar qytetarët që të jenë të kujdesshëm për ta parandaluar përhapjen e COVID-19, duke thënë se virusi të merr me vete nëse nuk ke kujdes. Këto komente...
Lajme25 Gusht 2020
Policia e Kosovës, përmes përkrahjes së Programit UNDP, zyra në Kosovë, ka pranuar sot donacion tri licenca softuerike të Maltego XL, tri licenca për social links dhe trajnimin për zyrtarët hetues lidhur me përdorimin e...
Lajme25 Gusht 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ka marrë vendim për ndarjen e e bursave për studentët elitarë të universiteteve publike për vitin akademik 2019/2020. Përfitues të bursave janë 1.516 studentë të dy niveleve të...
Lajme25 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla thotë se Kosova dhe Çekia kanë arritur të ndërtojnë marrëdhënie të mira bilaterale, dhe se avancimi i këtij partneriteti gjithëpërfshirës është në interes dypalësh. Në një...
Lajme23 Gusht 2020
Edhe një viktimë u shënua në Kosovë nga infektioni me Covid-19. Bëhet fjalë për një 73-vjeçar nga Kamenica. Viktima ka ndërruar jetë mbrëmë. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron...
Lajme22 Gusht 2020
Nën udhëheqjen e kryetarit të Gjilanit Lutfi Haziri është mbajtur mbledhja e vlerësimit ditor e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. Në këtë takim u bë e ditur se deri tani 750...
Lajme21 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri ka thënë se sot ka vendosur që e diela të jetë ditë pushimi. Sipas tij, ky vendim hyn në fuqi nga data 23 gusht. “Pas shqyrtimit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.