×
Etiketë: merr
Lajme19 Shtator 2020
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj ka thënë se deputetët të cilët nuk e votojnë Projektligjin për rimëkëmbjen ekonomike i kanë punët e veta mirë, pasi i marrin nga 2,000 euro...
Kronika19 Shtator 2020
Policia e Pejës, ka bërë të ditur se kanë planifikuar veprime shtesë në kontrollin e mjeteve te transportit publik me qëllim qe situata rreth Pandemisë të jetë e menaxhueshme dhe nën kontroll, gjithnjë në zbatimin...
Ekonomi18 Shtator 2020
Në Uashington D.C, Ministrja e Financave Hykmete Bajrami bisedoi me Bankën Botërore për thellimin e bashkëpunimit me Kosovën Në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka...
Lajme15 Shtator 2020
Në konton e Komunës së Bujanocit sot janë derdhur 50.000 euro, mjete këto nga qeveria e Kosovës të aprovuara nga nga ish-kryeministri Haradinaj. Lajmin e ka bërë të ditur vet kryetari Nagip Arifi përmes postimit...
Lajme13 Shtator 2020
Avdullah Hotiti ia kanë lënë të lirua duart në qeverisjen e brendshme. Por, tre liderët e koalicionit, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj kanë marrë rolin udhëzues për Kryeministrin sa i përket dialogut. Krejt...
Kronika13 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka raportuar se ditën e djeshmë në Kosovë, nën kërcënim të armës ish-bashkëshorti i ka marr viktimës telefonin dhe portofolin, transmeton Front Online. "Fsh. Nakaradë, Fushë Kosovë 12.09.2020-15:00. Viktima femër kosovare ka...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka akuzuar edhe një herë kundërkandidatin demokrat, Joe Biden, për marrje droge. Në një intervistë për FoxNews të shtunën mbrëma, që e përcjell The Guardian, Trump e akuzoi Bidenin se...
Ekonomi12 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, po qëndron për vizitë zyrtare në Vjenë, ku është takuar me Linda Van Gelder, drejtoreshë e Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor, në të cilin takim është...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Politikani malazez me gjak shqiptar, Dritan Abazoviç, “njeriu i ditës” në Mal të Zi pas zgjedhjeve të para dy javëve, është bërë faktori më i rëndësishëm për formimin e qeverisë së re. Kjo e fundit...
Sport12 Shtator 2020
Karriera futbollistike pothuajse e çdo lojtari nis nga vendlindja. Njëtrajtshëm është edhe për Lekë Pozhegun nga Gjakova, i cili nisi perspektiven e tij futbollistike në skuadrën e Vëllaznimit, ku më pas kaloi në skuadrën e...
Ekonomi12 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Tahiri, ka thënë se ka marrë përkrahje nga Drejtoresha e Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor, Linda Van Gelder, të cilën e ka takuar në Vjenë. Ai ka thënë se Banka Botërore...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në Bruksel do të udhëtojë bashkë me zëvendësin e tij në qeveri, Besnik Tahirin. Ky i fundit e ka konfirmuar këtë me anë të një postimi në Tëitter, teksa ka...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Protestat e punonjëseve dhe punonjësve të seksit u kurorëzuan me sukses. Bordeleve në pesë lande të Gjermanisë u lejohet të mirëpresin sërish klientë – sidoqoftë me maska. Gjykata e Lartë Administrative e Rin-Westfalisë Veriore në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.