×
Etiketë: merr
Lajme18 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka bërë të ditur se me qëllim të mbrojtjes së jetës së qytetarëve nga pandemia COVID-19, si ministër i Tregtisë dhe Industrisë, ka nënshkruar një Urdhëresë për aplikimin...
Lajme17 Qershor 2020
Rritja e rasteve me koronavirus në vend, ka bërë që Qeveria e Kosovës të marrë masa të reja. Sipas vendimit të qeverisë së Kosovës, i cili u miratua me kërkesë së Ministrisë së Shëndetësisë, bëhet...
Lajme17 Qershor 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj-Stublla ka mbajtur një videokonferencë me ambasadorin e SHBA-ve nëë Kosovë Philip Kosnett. Ajo ka thënë se e ka njoftuar ambasadorin amerikan për gjendjen aktuale në këtë...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë në Danimarkë ka kërkuar të martën nga njerëzit që kishin protestuar në Kopenhagë, pas vdekjes së një afro-amerikani në duart e policisë në Amerikë, të testohen për coronavirusi, pasi një protestues kishte...
Lajme16 Qershor 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa pas lehtësimit të masave mbi menaxhimin e COVID-19, përmes dy vendimeve të reja të cilat hyjnë në fuqi me datë 22.06.2020 (e hënë), inkurajon fermerët dhe...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Politikania serbe Rada Trajkoviq tha se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk është një negociator i mirë, por e paraqiti Serbinë si një tavolinë suedeze nga e cila të gjithë marrin atë që duan, dhe...
Lajme15 Qershor 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh), ka organizuar sot një takim me drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit dhe drejtorët e departamenteve të MASh, ku ka marrë pjesë edhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë...
Front TV15 Qershor 2020
Këngëtari i njohur Labinot Tahiri (Labi) i është bashkangjitur sot protestës së artisteve para objektit të Qeverisë së Kosobvës, për mos lejimin e veprimtarisë së dasmave, raporton “Front Online”. Nga aty Labi ka thënë që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.