×
 • Lajme
 • Lajme

  LAJMI I FUNDIT: Qeveria merr masa të reja për mbrojtjen nga COVID-19

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Rritja e rasteve me koronavirus në vend, ka bërë që Qeveria e Kosovës të marrë masa të reja.

  Sipas vendimit të qeverisë së Kosovës, i cili u miratua me kërkesë së Ministrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për reduktim të stafit si dhe obligim që një pjesë e punëve që mund të kryhen nga shtëpia, të vazhdojnë të kryhen online.

  “MSH-ja në vazhdimësi po e përcjellë situatën me COVID, duke pasur parasyshë që kemi rritje të rateve në institutcione, IKSHP-ja na ka rekomanduar si Ministri që të përkrahni vendimin që të gjitha institucionet publike dhe privatë obligohen të organizpjnë punën, duke reduktuar stafin apo duke punuar nga shtëpia”.

  “Të gjitha institucionet obligohen të organiyojnë punën e tyre në përëputhje me manualin për mbrojtjen nga COVID-19”

  “Nga ky vendim kërkojëmë që përpos respektimin të vazhdojmë me planin e ri për masat lehtësuese”.

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrim sa i përket mbajtjes së zgjedhjeve serbe në...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Anëtari më i ri i LDK-së, Berat Rukiqi, vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për alokimin e 5 milionë eurove për familjet me...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, është takuar të martën me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj. Presidentja...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...
  Opinione06 Dhjetor 2023
  Nga Shqipe Pantina Sa here ju ka ndodhë që keni qenë në një restorant apo vend publik ku ka pasur edhe fëmijë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Shorti i të shtunës për kampionatin evropian të futbollit Euro 2024 u detyrua të ndërpritej për disa minuta pasi zhurma pornografike nisën...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Vedat Muriqi është bërë një problem i madh për Mallorcën. Sulmuesi kosovar e ka marrë në qafë ekipin spanjoll pas lëndimit që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Në Prishtinë është bërë prezantimi i masës 1.2 për zbutjen e ndikimit të krizës energjetike te familjet me asistent sociale. Ministri i...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  “Kurrë nuk do të dihet motivi i vrasjes së Liridona Ademajt”, kështu ka deklaruar avokati Tomë Gashi. Përmes një reagimi në rrjetin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.