×
Etiketë: liderëve
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Bashkimi Evropian të hënën dënoi masat shtypëse të marra nga autoritetet bjelloruse kundër protestuesve që kërkojnë një transferim paqësor të pushtetit dhe shprehu shqetësimin për pretendimet e rrëmbimit të një prej drejtuesve të protestës, Maria...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump ka arritur të martën në Kenosha të Wisconsin, përkundër dëshirës së liderëve lokal, të cilët frikësohen se ardhja e tij mund të rristë tensionet në këtë qytet që javët e kaluar...
Lajme24 Gusht 2020
Ka përfunduar takimi i thirrur nga kryeministri Avdullah Hoti me partnerët e koalicionit. Kryetari i NISMA Fatmir Limaj tha se ka qenë dakordim i përbashkët që në dialog Kosova është e gatshme të marrë pjesë...
Lajme21 Gusht 2020
Kreu i VV-së, Albin Kurti në një status të gjatë ne Facebook ka folur për zhvillimet e fundit në vend dhe takimin e paralajmëruar për 2 shtator në Uashington mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Nëse liderët kosovarë nisen për në Uashington për një marrëveshje përfundimtare, unë menjëherë mund t’u them atyre që të heqin dorë, kështu tha sot Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Vuçiq reagoi ndaj deklaratave të kreut...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Bashkimi Demokratik për Integrim me kërkesë të partive tjera, ka publikuar agjendën për takimin e përbashkët të liderëve të partive shqiptare. Nga BDI si pikë të parë për diskutim e kanë vendosur statusin e realizimit...
Lajme31 Korrik 2020
Doktori, Afrim Blyta, i doktoruar në fushën e neuropsikiatrisë ua ka shkruar një letër politikanëve të Kosovës, ku ka shprehur mllefin e tij për situatën në të cilën gjendet Kosova. Blyta thotë se situata në...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor ranë dakord për avancimin e lëvizjes së lirë të mallrave, shërbimeve, kapitalit dhe njerëzve, si dhe për të punuar në identifikimin e projekteve të investimeve, në mënyrë që fondet për rimëkëmbjen...
Lajme26 Korrik 2020
Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të marrin pjesë në samitin virtual të organizuar nga Këshilli Atlantik të mërkurën, më 29 korrik, njoftohet në faqen e kësaj organizate ndërkombëtare. Sipas njoftimit, pjesëmarrës në Samitin...
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti pas takimit të thirrur me Forumin e liderëve politikë ka thënë se atij është dhënë mbështetje e plotë për procesin e dialogut nga partitë politike pjesëmarrëse, njofton Zyra e Kryeminsitrit. “Të gjithë...
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti e ka njoftuar sot Forumin e partive politike për ecurinë e deritanishme të dialogut me Serbinë, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, i cili, siç ritheksoi ai,...
Lajme21 Korrik 2020
Derisa po kalon ora e parë e takimit të paraparë të kryeministrit, Avdullah Hoti me liderët politikë, atij i janë përgjigjur pozitivisht vetëm përfaqësues të AAK-së dhe AKR-së. Derisa ende nuk janë parë duke hyrë...
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka ftuar sot sërish liderët e të gjitha partive politike në vend për t’i informuar rreth Samitit të Parisit dhe takimit me presidentin serb Aleksandër Vuçiq në Bruksel. Ashtu siç...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.