×
Etiketë: kushte
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Degës së PDK-së në Skenderaj Sami Lushtaku ka paralajmëruar se nëse PDK bëhet pjesë e pushtetit nëse e merr postin e presidentit ose të kryeministrit. Ai në Debat të RTK-së tha se PDK...
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni i Sëmundjeve Infektive i rekomandon Qeverisë heqjen e PCR testit negativ të obligueshëm për të hyrë në Maqedoni të Veriut. Rekomandimi i tyre do të diskutohet në mbledhjen e parë të Qeverisë. Instituti i...
Lajme17 Shtator 2020
Ish -komandanti i forcave tokësore amerikane në Evropë, gjenerali Ben Hodges, ka thënë se është rëndësishme që Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian të vazhdojnë të punojnë së bashku dhe t’i kushtojnë vëmendje të vazhdueshme...
Kronika13 Shtator 2020
Po jetojnë në vetmi, e vizitorë të vetëm jo rrallë herë kanë ujqit që dalin nga mali. Mes varfërisë dhe mjerimit, Zamirja e Antoni po rrisin pesë vajzat e tyre. Veç kushteve të rënda, të...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës Armend Zemaj takon në Shkup ministrin Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi i saj... Sigurisht...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj pritet të takohet në Shkup me homologun Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi...
Front TV18 Gusht 2020
Pandemia me Coronavirus ka ndikuar edhe në sistemin arsimor të Kosovës. Viti i ri shkollor do të duhej të fillonte me 1 shtator, por ende nuk ka ndonjë vendim të qartë se kur do të...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Ferizajt Agim Aliu ka pritur sot në një takim ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka diskutuar në lidhje me nevojat dhe kërkesat e arsimit lokal, gjendja...
Lajme10 Gusht 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka shprehur shqetësimin në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia nga ana e qeverisë së Kosovës, duke kërkuar që krahas menaxhimit të kësaj situate, të krijohen kushtet për kthimin...
Lajme31 Korrik 2020
Ministri Selimi, krye imami i BIK-ut, Bajgora e drejtori i SHKK-së, Thaçi, vizituan burgun e sigurisë së lartë Po presin vizitorë për bajram. E këtu në Burgun e Sigurisë së Lart, për festën e Kurban...
Lajme19 Korrik 2020
Me datё 18.07.2020, deri sa patrulla e Stacionit Policor nё Istog, ishte nё pikё kontrolli ne fshatin Gurrakoc, ka ndaluar personin e dyshuar i cili ishte duke vozitur automjetin VW Caddy me targa vendore, gjatё...
Lajme13 Korrik 2020
Sigurim shëndetësor, kompensim për lëndimet në vendin e punës, kompensim për punën jashtë orarit të punës, definim i kompetencave menaxhuese, janë kërkesat që Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës u ka drejtuar institucioneve të shtetit. Megjithatë...
Lifestyle26 Qershor 2020
Këmbët e buta dhe të dhe të shëndetshme janë një nga dëshirat e çdo të rrituri. Pra nuk ka shumë rëndësi nëse jeni burrë apo grua, kur vjen puna tek shëndeti i këmbëve. Siç dihet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.