×
Etiketë: kujdes
Lajme29 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes të shtuar gjatë gatimit, ruajtjes dhe shpërndarjes së ushqimit. Sipas këtij instituti, qytetarë të pafajshëm për shkak të konsumimit...
Lajme26 Gusht 2020
Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në komunën e Gjilanit sot ka mbajtur mblrdhjen në të cilën është diskutuar situata me koronavirus në këtë komunë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...
Lajme26 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me drejtoreshën për Arsim, Shpresa Shala, kanë vizituar sot shkollën “Faik Konica”, ku po bëhen përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor Ahmeti ka shkruar në...
Lajme23 Gusht 2020
10 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar këtë të diel në komunën e Gjilanit. Po sot 10 të tjerë janë shëruar. Njoftimi u bë nga kryetari i komunës, Lutfi Haziri. Nëpërmjet një shkrimi në...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...
Lajme21 Gusht 2020
Për të parandaluar aksidentet dhe për të identifikuar shkelëst e rregullave të komunikacionit, Policia e Kosovës po përdorë radarin me fotografi. Policia ka publikuar fotografi nga një aksion në Veternik përmes të cilës shihet automjeti...
Lajme15 Gusht 2020
Çun Lajçi njihet për rolet e tij artistike. Pos në këtë fushë ai ka treguar sukses edhe në një lëmi tjetër. Ai është autor edhe i 11 veprave të ndryshme. Disa kopje të tyre ai...
Lajme07 Gusht 2020
Departamenti Amerikan i Shtetit u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë që të mos marrin rrugë drejt Kosovës për shkak të COVID-19. Përveç kësaj në thirrjen e bërë theksohet edhe shtimi i kujdesit për shkak të...
Lajme07 Gusht 2020
Në seancën e mbajtur në Kuvend ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur në foltore pas deklaratës së deputetit të PDK-së Uran Ismailit, i cili e akuzoi ministrin se po bëhet partner me krimin dhe...
Lajme05 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka bërë thirrje për respektim të masave në luftën kundër Covid-19 të rekomanduara nga IKSHPK dhe institucionet. “Ndryshimi i mënyrës së jetesës dhe mbajtja e distancës fizike nga njerëzit e...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka kërkuar nga Rusia të ndjekë udhëzimet ndërkombëtare për prodhimin e një vaksine kundër koronavirusit, pasi shteti njoftoi se do të nisë vaksinimin në tetor. “Nganjëherë hulumtuesit individualë thonë se kanë...
Lajme02 Gusht 2020
IKSHPK ka bërë apel që të bëhet kujdes nga pickimi i mushkajave për shkak të rrezikut nga Virusi i Nilit perëndimor. IKSHPK ka thënë se ky virus është shfaqur në Ballkan por në Kosovë nuk...
Lajme01 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar për grumbullimet e mëdha të qytetarëve, gjatë mbrëmjes së djeshme nëpër disa qendra. Ai tha se në të gjithë atë masë të njerëzve është e sigurt se ka pasur të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.