×
Etiketë: kosovën
Lajme16 Qershor 2020
Diplomati gjerman Wolfgang Ischinger, ka reaguar pas ftesës së Grenell se më 27 qershor është data e diskutimeve për dialogun Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë.Ischinger në Twitter deklaroi se ky takim është duke u bërë...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka biseduar në telefon në presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton b92, transmeton Gazeta Express. Vuçiq, siç raportojnë mediat serbe ka biseduar me Putinin për çështjet më të rëndësishme të...
Lajme15 Qershor 2020
Në një njoftim të Ambasadës së Kosovës në Turqi, bëhet me dije se ky shtet ka hapur kufijtë ajror e tokësor, por me kufizime. Në njoftim thuhet se në hyrje do t’iu nenshtrohen kontrollave shëndetësore,...
Lajme15 Qershor 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq deklaroi sot se Beogradi dëshiron të diskutojë çështjen e Kosovës me të gjithë, por gjithashtu theksoi se askush nuk mund të imponojë zgjidhje dhe se...
Lajme15 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, ka vazhduar me deklarata lidhur me dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se suksesi në dialog varet nga ajo se sa pala kosovare është e...
Lajme14 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka vazhduar me deklarata lidhur  me dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se suksesi në dialog varet nga ajo se sa pala kosovare është e...
Lajme14 Qershor 2020
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka thënë së Itali sigron paqe dhe stabilitet të qëndrueshëm për Kosovën dhe rajonin.Ai këtë deklaratë e bëri në Twitter për derisa kujtoi hyrjen e forcave italiane të...
Lajme14 Qershor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi se sipas Kushtetutës së Serbisë, duhet të organizohet një referendum për çështjen e Kosovës, sepse, siç shpjegoi ai, tani bëhet fjalë mbi ndryshimet kushtetuese-juridike të statusit të Serbisë. “Se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.