Bota/Rajoni

Vuçiq flet me Putinin në telefon gjysmë ore për Kosovën

Vuçiq flet me Putinin në telefon gjysmë ore për Kosovën
18:05 | 15 Qershor 2020

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka biseduar në telefon në presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton b92, transmeton Gazeta Express.

Vuçiq, siç raportojnë mediat serbe ka biseduar me Putinin për çështjet më të rëndësishme të dy vendeve,

Biseda telefonike raportohet të ketë zgjatur më shumë se gjysmë ore, derisa, presidenti i Serbisë dhe Rusisë kanë biseduar edhe për Kosovën, e për disa çështje tjera.

Në fund të bisedës, Putin, i uroi Vuçiqit shumë suksese në zgjedhjet e ardhshme në 21 qershor.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera