×
Etiketë: komunën
Lajme28 Shtator 2020
Dega e PDK-së në Prizren, të hënën, ka propozuar miratimin e pakos së parë ekonomike emergjente në Komunën e Prizrenit, në kuadër të buxhetit për vitin 2021 në vlerë prej 5 milionë eurove. Anëtarët e...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Vip17 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, gjatë një vizite sot në Klinë, ka shprehur mbështetje për realizimin e projekteve të ndryshme, për çka tha se MKRS nuk ka bërë investime sa duhet në...
Lajme12 Shtator 2020
Drejtor i Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi në një intervistë për Telegrafin ka folur për numrin e rasteve me COVID-19, në këtë komunë. Gashi tha se që nga 20 marsi kur...
Lajme01 Shtator 2020
Me homazhe dhe nderime për dëshmorët, sot në Vushtrri është shënuar 1 shtatori Dita e Dëshmorëve në Komunën e Vushtrrisë. Drejtues të komunës, të prirë nga nënkryetari Besim Muzaqi dhe familjarë dhe drejtues të shoqatave...
Lajme25 Gusht 2020
Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se në komunën e Istogut gjatë vitit që lamë pas kanë qenë të punësuar 42 punëtor më kontrata mbi vepër, raporton Front Online. “Komuna ka angazhuar 42 punonjës me...
Lajme25 Gusht 2020
Zyra Kombëtare e Aludimit ka gjetur se komuna e Istogut e cila drejtohet nga Haki Rugova ka shpërblyer me tender kompaninë më çmimin më të lartë, raporton Front Online. Më tutje në raport thuhet se...
Lajme19 Gusht 2020
Drejtoresha e IKSHPK në Rajonin e Pejës, Adnora Nurboja ka thënë për RTV Dukagjinin se në Rajonin e Pejës që nga fillimi i pandemisë, janë regjistruar 870 raste me COVID-19. “Për momentin janë 255 raste...
Lajme17 Gusht 2020
Lidhur me debatin që po zhvillohet në RTV Dukagjini për ndërprerjen e punimeve në rrugën Plavë-Deçan ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. Hoti në Facebook ka thënë se rruga do të ndërtohet në bashkëpunim me...
Lajme17 Gusht 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ka vizituar sot komunën e Fushë Kosovës, të Kaçanikut dhe atë të Hanit të Elezit, ku është takuar me kryetarët e këtyre komunave Burim Berisha, Besim Ilazi dhe...
Vip08 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot ka thënë se Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje këngëtarit Gramoz Aliu të mbaj turne në Mitrovicë, pa e pytur fare komunën. Bahtiri tha se Qeveria...
Lajme05 Gusht 2020
Me 13 mars të 2020 u konfirmuan dy rastet e para me koronavirus në vend. Dy të infektuarit e parë ishin një 20 vjeçare dhe një i moshuar nga Vitia. E prej pandemisë e deri...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.