×
Etiketë: kelmendi
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Vip24 Shtator 2020
Ka disa ditë që Labinot Tahiri dhe Albina Kelmendi kanë paralajmëruar projektin e ri. Dyshja kanë realizuar bashkëpunimin e tyre të parë, ndërsa kanë sjell para publikut këngën me titull “Hallakam”. Ky projekt nga Labi...
Lajme23 Shtator 2020
Ish-deputeti dhe biznesmeni i njohur, Ramiz Kelmendi ka shkruar një shkrim rreth metodës për ta mundur Covid-19. Ai ka përmendur katër pika, të cilat, sipas tij, do ta “zhdukin” këtë virus që ka kapluar gjithë...
Lajme06 Shtator 2020
Kosova ka marrë njohje nga Izraeli pas marrëveshjes me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë në Uashington D.C. pjesë e kësaj marrëveshje ishte edhe hapja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim...
Lajme15 Gusht 2020
Ish-deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelemendi, ka komentuar çështjen e reagimeve të palës serbe për rrugën që e lidhë Deçanin me Plavën duke thënë se iniciativat e presidentit të Serbisë, Aleksandër...
Lajme09 Gusht 2020
Ish-deputeti, ish-zv/kryeministri dhe biznesmeni i njohur Ramiz Kelmendi ka reaguar pas rastit Karaçeva, kur forcat serbe u futën një kilometër në brendi të territorit të Republikës së Kosovës dhe ç’është më e keqja, ato e...
Lajme08 Gusht 2020
Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hamit Kelmendi. Hamit Kelmendi, nga fshati Morinë, komuna e Skenderajt, ishte njëra nga luftëtarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës....
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, tha në emisionin Pressing në T7 se paratë për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë vijnë nga donatorë të besimit islam kryesisht nga Turqia, dhe jo nga shteti...
Lajme22 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka folur pas protestës të organizuar kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë. Shumë liderë politikë u reshtuan pro ndërtimit të xhamisë, ndërsa Kelmendi e ka vërejtur një...
Lajme22 Korrik 2020
Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka reaguar ndaj organizimit të protestës kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë. Me anë të një shkrimi në Facebook, Kelmendi thotë ndër të tjera se xhamia duhet...
Lajme16 Korrik 2020
Ish-udhëheqësi i Lëvizjes Popullore të Kosovës, Ibrahim Kelmendi ka bërë të ditur se iu është drejtuar me anë të një letre Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë. Kelmendi në Facebook ka shkruar se iu...
Lajme12 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, i ka thënë Kryeministrit të vendit, Avdullah Hotit, se nuk mund t’i mbyllë xhamitë sepse shkarkohet. Sipas Kelmendit, dështimi i qeverisë Hoti për ta menaxhuar situatën me pandeminë Covid-19...
Lajme10 Korrik 2020
Migjen Kelmendi nga PDK ka thënë se janë mbështetësit e Vetëvendosjes ata që po ia urojnë Isa Mustafës vdekjen pasi u prek nga koronavirusi. Por, kësaj deklarate i është përgjigjur Arlind Manxhuka i Vetëvendosjes që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.