×
Etiketë: jemi
Front TV08 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot është mbledhur në selinë e kësaj partie, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, përfshirë këtu edhe mundësinë për dalje nga koalicioni qeverisë, raporton Front Online....
Lajme05 Shtator 2020
Komiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me COVID-19 mbajti takimin e radhës. Në këtë takim është diskutuar edhe për lirimin apo shtrëngimin e masave. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se jemi...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, beson fuqishëm në marrëveshjet e ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si partneri ynë kryesor në arritjen e lirisë dhe shtetformim....
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi mes Ramës dhe Metës, për sa u përket diskutimeve mbi datën e zgjedhjeve elektorale. Gazetati Top Channel Muhamed Veliu mëson detaje nga ajo çfarë krye-socialisti Edi Rama ka folur me presidentin Meta...
Lajme04 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithëm i Policisë së Kosovës (PK), Rashit Qalaj ka thënë se policët kudo në botë e kanë një detyrë, ta mbrojnë popullin e vet. Qalaj në ceremoninë që po mbahet për nder të...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kryetari i LSDM-së dhe mandatari për qeverinë e re, Zoran Zaev, dorëzoi listën e ministrave, ndërsa unë me kënaqësi pranova të drejtoja përsëri Ministrinë e Shëndetësisë, ka shkruar në profilin e tij në Facebook Ministri...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Gjermania i bëri thirrje urgjente Greqisë dhe Turqisë të zgjidhin mosmarrëveshjen e tyre mbi pretendimet për të drejtën për të shfrytëzuar burimet natyrore në ujërat e Mesdheut lindor, duke paralajmëruar rrezikun e një konfrontimi ushtarak....
Lajme24 Gusht 2020
Që kur janë paraqitur rastet e para me Koronavirus, stafi mjekësor ishte në vijën e parë të frontit përballë betejës me pandeminë, duke mos u kursyer për asnjë moment. Në mesin e tyre është edhe...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
“Jemi në prag të një pandemie mbarëkombëtare”, tha drejtori i përgjithshëm i Qendrave koreane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve. Jung Eun-Kyeong tha se “rastet e reja po rriten në të 17 rajonet” në mbarë...
Lajme23 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar pamje nga vreshtat në Rahovec. Përmes postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se këto vreshta të mrekullueshme i ka bërë puna, djersa dhe mundi i bujqve tanë. “Krenar...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Gjykata ka vendosur masën “arrest me burg” për Indrit Bajraktarin, 24-vjeçari që është i dyshuar për vrasje nga pakujdesia, mbi humbjen e jetës së 17-vjeçares Enisa Dodaj në plazhin e Velipojës. Indrit Bajraktari ka deklaruar...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Koreja e Jugut njoftoi se do të rrisë kufizimet kundër COVID-19 në të gjithë vendin, duke filluar nga e diela, në përpjekje për të frenuar shpërthimin në rritje të infeksioneve. “Jemi në një fazë shumë...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se u është mirënjohës gjithë profesionistëve shëndetësorë, policëve e inspektorëve, për kontributin e jashtëzakonshëm që po japin në përballje me pandeminë COVID-19. Hoti në një postim në rrjetin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.