Gjuha:
×
Etiketë: javët
Lajme10 Shtator 2020
Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler ka folur për herë të parë pas marrëveshjes së firmosur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë, ku Izraeli ishte një nga temat në marrëveshje. “Çdo...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Ministrja e Arsimit në Shqipëri Besa Shahini ka vijuar takimin me drejtuesit e Drejtorive dhe Zyrave të Arsimit Parauniversitar në lidhje me masat e ndërmarra për fillimin e vitit të ri shkollor 2020-2021. Në videon...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Pesë shtete evropiane kanë raportuar rënie të numrit të rasteve të koronavirusit në kohën kur shumica e shteteve të këtij kontinenti po përballen me rritje të përhapjes, sipas një raporti të Qendrës Evropiane për Kontrollimin...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetari i Odës së Mjekëve, Plaurat Sejdiu në RTV Dukagjini thotë se sistemi shëndetësorë është duke u menaxhuar me “tehun e thikës”. Ai thotë se një pjesë e mjekëve kanë kaluar në lodhje kronike. “Bëhet...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Në dy javët e fundit në Kosovë ka pasur një rritje të madhe të numrit të të infektuarve me COVID-19. Një gjë e tillë reflektohet edhe në tabelën e ESI (The European Stability Initiative) të...
Lajme12 Korrik 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, është shprehur se për shkak të kontakteve që kanë pasur me persona të infektuar me koroanvirus në dy javët në vijim disa deputetë do të të duhej të merrnin...
Lajme28 Qershor 2020
Në dy javët e fundit, Kosova është bërë vendi i 3-të me numrin më të madh të infektimeve me koronavirus në Evropë për 100 mijë banorë. Për këtë interval kohor, Kosova renditet në vendin e...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Zyrtarë të shëndetit publik në Shtetet e Bashkuara thanë se ka një tendencë shqetësuese të rritjes së rasteve me koronavirus. Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar për Alergji dhe Sëmundje Infektive, tha përpara një komiteti...
Lajme15 Qershor 2020
Gjatë ditë së sotme janë konfirmuar 129 raste me coronavirus në Kosovë. Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë javës së fundit kemi shfaqje të rasteve pozitive në mesin e punonjësve në institucione publike...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.