×
Etiketë: jashtme
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar njohjen e shtetit në Kosovës nga ana e Izraelit, duke thënë se ne kemi traditë të marrëdhënieve të mira me hebrenjtë. Siç u shpreh në emisionin Rubikon:...
Lajme16 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla është nisur për në Hagë për t’u takuar me homologun e saj holandez Stef Blok. Ministrja e Jashtme përmes një postimi në Twitter ka njoftuar se do...
Lajme14 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka publikuar detaje të bisedës që kanë pasur sot në videokonferencën me ambasadorët, raporton Gazeta Express. Kryediplomatja e Kosovës ka shkruar në Facebook se së bashku me kryeministrin...
Lajme12 Shtator 2020
Moratoriumi 1 vjeçar i Kosovës për mosaplikim në organizata ndërkombëtare po konsiderohet si suspendim i shtetit për këtë periudhë. Dy partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës, po thonë se ky vendim është...
Lajme10 Shtator 2020
Liderët e tri partive politike që janë pjesë e Qeverisë së Kosovës janë duke e zhvilluar një takim të përbashkët në njërin nga Hotelet ne qendër të Prishtinës, raporton Front Online. Ende nuk dihet arsyeja...
Lajme06 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar të premten marrëveshjen historike në Washington. Marrëveshja u arrit pas bisedimeve në Shtëpinë e Bardhë, për herë të parë në një nivel të lartë të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara...
Lajme05 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla është përplasur pak me Skender Hysenin në konferencë e Kryeministrit Avdullah Hoti, i cili foli pasi u arrit marrëveshja Kosovë-Serbi. Ministrja e shtynë pak Hysenin dhe e largon nga krahu...
Lajme03 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka shkruar para takimit Kosovë-Serbi në Shtëpi të Bardhë, duke deklaruar se kjo është një ditë e rëndësishme për vendin. Haradinaj thotë se delegacioni i Kosovës sot ka...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Kuvendi Kombëtar Republikan e portretizoi Presidentin Donald Trump si një komandant të fortë që mposht armiqtë dhe që kërkon më shumë aleatë. Kundërshtari i tij, ish nënpresidenti Joe Biden, thotë se do të qëndrojë përkrah...
Lajme26 Gusht 2020
Sot disa media të caktuara në Serbi kanë ri-publikuar një lajm të vitit 2018 ku presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, kishtë parlajmëruar vizitë në Liqenin e Ujmanit. Megjithatë një lajm i tillë është fshirë menjëherë...
Lajme09 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka dhënë disa sqarime rreth “hyrjes ilegale dhe të paautorizuar” të xhandarmërisë serbe në territorin e Republikës së Kosovës. Haradinaj-Stublla përmes një postimi në llogarinë e...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Alexei Zaitsev tha se ky vend po përcjell shqetësim informacionin për shpërndarjen e armëve dhe pajisjeve ushtarake amerikane tek autoritetet në Prishtinë. Në deklaratën e kësaj ministrie, që...
Lajme25 Korrik 2020
Për të rinisur bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pala kosovare dhe ajo serbe janë pajtuar që t’i heqin pengesat për dialog. Kosova është pajtuar që të pezullojë përpjekjet për t’u anëtarësuar në organizatat ndërkombëtare, ndërsa...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.