×
Etiketë: itali
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Senati Italian ka votuar PRO heqjes së imunitetit për udhëheqësin e ekstremit të djathtë Mateo Salvini. Votimi ishte i ngushte 149 senatorë votuan pro dhe 141 kundër. Heqja e imunitetit parlamentar do të thotë se...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
“Është një imazh që do të mbetet i gdhendur në kujtesën e shumë njerëzve. Panorama e shkëlqyeshme e një fushe të Casentino dhe më pas një helikopter i Forcave Ajrore Shqiptare në mes të saj....
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Italia ka shënuar sot vetëm tri vdekje nga koronavirusi, shifër kjo më e ulëta që nga shpërthimi i pandemisë në këtë vend. Megjithatë, në 24 orët e fundit është regjistruar një numër më i madh...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Policia kufitare në Morinë ka arrestuar një 36-vjeçar shqiptar nga Kosova. Ai është kapur me një veturë luksoze të tipit “Lamborghini”. E njëjta sipas njoftimi të Policisë së Shtetit, ishte vjedhur në Itali në vitin...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Tri gjobat e para prej 1 000 euro u shqiptuan sot për mospërdorimin e maskës në ambiente të mbyllura, në dyqeanet dhe lokale, në zbatim të urdhrit të nënshkruar dje në mbrëmje nga guvernatori i...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Policia postale italiane ka shkatërruar një rrjet pedofilësh italianë të cilët shkëmbenin materiale pedopornografike një një platformë të njohur  online. Imazhet realizoheshin dhe nga adoleshentë të cilët i shisnin online në bazë të një liste...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Policia financiare italiane (GDF) njoftoi një operacion të gjerë antimafia në Itali dhe në Zvicër, gjatë të cilit u arrestuan 75 persona dhe u sekuestruan të ardhura me një vlerë prej 169 milionë euro. “Shtatëdhjetë...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Italia ka raportuar 190 raste të reja me koronavirus nga 24.253 teste të bëra përbrenda periudhës së fundit një-ditore, ka bërë me dije Agjencia e Mbrojtjes Civile të hënën. Numri i përgjithshëm i të infektuarve,...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Në Itali gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 11 persona nga COVID-19, duke e çuar në 35.028 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga ky virus. Ministria e Shëndetësisë në Itali njoftoi se numri i...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Italia ka raportuar 13 viktima të shkaktuara nga Coronavirusi përbrenda 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile të mërkurën. Vdekjet e reja kanë çuar në 34,997 numrin e përgjithshëm të viktimave...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Në Itali janë shënuar 114 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, një rënie krahasuar me dje, kur ishin regjistruar 169 raste të reja. Në total, 243 344 persona janë prekur nga...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
17 persona anë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Itali, ndërsa janë konfirmuar pozitivë 114 raste të reja. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, deri më tani kanë humbur...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Këtë të hënë në Itali është shënuar një ulje e rasteve të reja me koronavirus në 24 orë. Statistikat e fundit tregojnë se 169 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus dhe 13 persona kanë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.