Bota/Rajoni

13 viktima nga Covid-19 në 24 orë në Itali, rritet numri i të infektuarve

13 viktima nga Covid-19 në 24 orë në Itali, rritet numri i të infektuarve
18:44 | 13 Korrik 2020

Këtë të hënë në Itali është shënuar një ulje e rasteve të reja me koronavirus në 24 orë.

Statistikat e fundit tregojnë se 169 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus dhe 13 persona kanë humbur jetën.

Ndërkohë deri më tani numri i pacientëve të infektuar me koronavirus ka shkuar në 243 230, mes të cilëve 34 967.

Aktualisht vijojnë të jenë aktivë me koronavirus 13.1157 pozitive.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera