×
Etiketë: hyn
Kronika01 Tetor 2020
Një i dyshuari serb, me kamionetë, nuk i është ndalë patrullës policore dhe gjatë ndjekjes, i njëjti ka tentuar të godas veturën zyrtare të policisë. Rasti ka ndodhur dje në Leposaviq. I dyshuari me kamionetë,...
Lajme27 Shtator 2020
Që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike do të zbatohen në Mal të Zi për shkak të rritjes së shpejtë të numrit të rasteve të reja të infeksionit COVID-19, të cilat përfshijnë futjen e...
Lajme25 Shtator 2020
Është ndaluar edhe nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj. Ai ka refuzuar të shkojë me zyrtarë të Speciales, teksa ka kërkuar Policinë e Kosovës. Fillimisht ai ka refuzuar të shkojë në veturën e hetuesve të Speciales,...
Lajme17 Shtator 2020
Portreti i komandatitit, Agim Ramadanit – KATANA, sot zyrtarisht ka hyrë në librin e rekordeve Guinness. Konfirmimi u pranua nga nipi i Agim Ramadanit, prej Guinness World Records – Global Headquarters, Londër, Britani e Madhe....
Lajme01 Shtator 2020
Një hajn i armatosur është kthyer nga ka ardhur, kur në drejtim të tij ka ecur një konsumator trim. Sipas faqes “Vrojtuesit e lagjes –Prishtinë”, tentativa për vjedhje ka ndodhur sonte në një nga supermarketet...
Vip25 Gusht 2020
Dyqani i këngëtares shqiptare Rozana Radi mbrëmjen e kaluar ka rënë pre e vjedhjes. Radi ka bërë publike videon me momentin kur një person hyn në lokalin e saj. Në video duket qartë momenti kur...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Zvicra ka shtuar Shqipërinë në vendet me karantinë të detyrueshme, nëse hyn në territorin e saj. Qeveria zvicerane ka përditësuar listën e vendeve, ardhja nga të cilat do ketë karantinë të detyruar në këtë shtet...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Darragjat të Shkodrës. Mëngjesin e sotëm polumbarët kanë nxjerrë nga lumi Buna trupat e pajetë të një 14 vjeçari Frenki Pulaj dhe Dhurim Arrës 39 vjeç. Trupat e...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Me vendimin e fundit të qeverisës së Kosovës me masat e reja për parandalimin e përhapjes së pandemisë Covid-19 janë bllokuar për qarkullim shqiptarët e Luginës së Preshevës të cilëve i kërkohet testi RT-PCR në...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Masat e reja për frenimin e përhapjes së koronavirusit hynë sot në fuqi, veçanërisht rregulli që e bën të detyrueshme mbajtjen e maskës në tregje, rrugë kryesore dhe në ambjentet publike. Masat më strikte, që...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Kryeministri i Francës, Jean Castex ka njoftuar se udhëtarët nga 16 shtete do të testohen posa të arrijnë në shtetin francez. Në mesin e këtyre shteteve janë edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njoftoi të...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Bisedimet e BE-së për arritjen e një marrëveshjeje për një fond të madh të rimëkëmbjes pas koronavirusit kanë hyrë në ditën e katërt. Ka dallime të thella midis liderëve, të cilët po përpiqen të negociojnë...
Lajme13 Korrik 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndodhet në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Ai tashmë ka hyrë në hapësirat e Prokurorisë Speciale dhe intervistimi pritet të fillojë së shpejti.

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.