×
Etiketë: hyn
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Ka filluar testimi i fazës së tretë i një trajtimi të kombinuar me antitrupa kundër koronavirusit, i quajtur REGN-COV2. Lajmin e bëri të ditur kompania që e ka prodhuar substancën. Në fazën e tretë do...
Lajme03 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri dhe zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj, ka nisur sot vizitën e tij të parë zyrtare në Republikën e Shqipërisë, me ftesë të...
Lajme26 Qershor 2020
Qeveria e Kosovës ka mandatin ligjor dhe kushtetues për përfaqësimin e vendit në dialogun me Serbinë, por ajo do të ketë legjitimitet të cunguar për të arritur marrëveshje eventuale dhe për ta ratifikuar më pas...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Sllovenia ka lajmëruar se do të vendosë masa më të rrepta në kufirin e saj me Kroacinë nga dita e nesërme. Kjo do të bëhet për shkak të parandalimit të koronavirusit i cili mund të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.