Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Belgjikë, hyn në fuqi mbajtja e detyrueshme e maskave

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Masat e reja për frenimin e përhapjes së koronavirusit hynë sot në fuqi, veçanërisht rregulli që e bën të detyrueshme mbajtjen e maskës në tregje, rrugë kryesore dhe në ambjentet publike.

  Masat më strikte, që u vendosën ndërkohë që shifrat e infektimeve po rriten në vend, përfshijnë gjithashtu detyrimin për restorantet për të ruajtur koordinimin e klientëve të tyre gjatë 14 ditëve.

  Maska janë gjithashtu të detyrueshme në restorante, por jo kur njerëzit janë ulur në tryezë.

  Nga 15 korriku deri më 21 korrik, rreth 126 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Belgjikë, një rritje me 63% në raport me periudhën shtatë ditore të mëparshme.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Kërcënimet për bomba gjoja të vendosura mbërritën sot në adresat e disa kopshteve dhe shkollave të Podgoricës. Nxënësit e disa shkollave fillore...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  “Për ne është thelbësore që Serbia dhe Bashkimi Europian të funksionojnë së bashku, gjegjësisht që Serbia të anëtarësohet në BE”, tha sot...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ndodhet në Sochi, ku dhe u takua me homologun dhe aleatin e tij bjellorus Alexander Lukashenko. Pas...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot në takim lamtumirë shefin e EULEX-it, Ambasadorin Lars-Gunnar Wigemark. Në takimin me Ambasadorin...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Gruaja e njohur si “Nostradamusi nga Ballkani”, Baba Vanga bëri një parashikim të ashpër për përdorimin e armëve të shkatërrimit në masë...
  Lajme09 Qershor 2023
  I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, pas përfundimit të vizitave në Kosovë dhe Serbi, e ka informuar...
  Lifestyle09 Qershor 2023
  E hëna duket se është ditë e keqe për zemrën tuaj, sipas një studimi të ri nga Fondacioni Britanik i Zemrës. Lloji...
  Vip09 Qershor 2023
  Andi dhe Gresa kanë krijuar lidhjen e tyre brenda shtëpisë së “Big Brother VIP Kosova”. Lidhja e tyre vazhdoi edhe jashtë këtij...
  Lajme09 Qershor 2023
  Të premten, në Gjykatën Themelore në Prishtinë, i akuzuari Noli Zhita është deklaruar i pafajshëm lidhur me akuzën për nxitje të urrejtjes....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.