×
Etiketë: greqia
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Një imigrant ka vdekur në Greqi të dielën si pasojë e COVID-19. Është imigranti i parë që ka vdekur në Greqi si pasojë e COVID-19 që nga fillimi i pandemisë, raporton agjencia Reuters. Afgani 61-vjeçar, ishte...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Turqia dhe Greqia kanë shprehur për herë të parë në katër vitet e fundit gatishmëri për zgjidhjen e problemeve me dialog. Takimi i parë është planifikuar të mbahet në Stamboll. Residenca turke ishte e para,...
Lajme23 Shtator 2020
Në kuadër të sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, sot mbajti një videokonferencë me Ministrin e Jashtëm...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Refugjatët që ikin nga kampet greke tentojnë të kalojnë në këmbë në Shqipëri e më pas drejt Malit të Zi. Dy familje afgane me tre fëmijë u kapën nga policia në Pogradec. Ata kishin ecur...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Tensionet Turqi-Greqi nuk janë “zbutur”, ndërkohë që palët vijojnë me deklarata në distancë. Sot media turke “Yeni kafak”, e cila cilësohet si pro-Erdogan, i ka dedikuar një artikull krahasimit të ushtrive të dy vendeve, duke...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Uragani Ianos ka mbërritur në Greqi. Prognozat më të reja tregojnë se ky uragan shumë i rrallë do të mund të ishte më i fuqishmi që ndonjëherë ka goditur këtë rajon. Priten reshje të mëdha...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Greqia ka vendosur të mbajë të mbyllur kufirin me Shqipërinë. Ambasada Greke në Shqipëri ka njoftuar se kufiri do të qëndrojë i mbyllur të paktën deri më 30 shtator. Sipas këtij njoftimi lejohet të kalojnë...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Ndërkohë që Greqia përpiqet të gjejë më shumë aleatë duke patur në krah presidentin e Francës, Turqia ka forcuar pozicionet e saj në terren duke njoftuar dërgimin e anijeve ushtarake në brigjet e Qipros dhe...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Në kohën kur në selinë e Nato-s bëhen përpjekje për të përafruar qëndrimet mes palëve, Greqia i kërkoi Bashkimi Europian t`i vendosë Turqisë sanksione të ashpra, nëse nuk largon anijet eksploruese dhe ato ushtarake nga...
Lajme10 Shtator 2020
Teksa tensionet mes Turqisë dhe Greqisë sa i përket kufirit detar vijojnë të jenë të larta, shefi i qeverisë së Athinës Kyriakos Mitsotakis, në një shkrim për mediat ndërkombëtare “Le Monde”, “The Times” dhe “Frankufurter...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Greqia do të forcojë ushtrinë me programe të reja armësh, do të rrisë numrin e ushtarëve dhe do të përmirësojë zhvillimin e industrisë së mbrojtjes, tha sot zëdhënësi i Qeverisë Stelios Pecas. Greqia, së bashku...
Sport06 Shtator 2020
Greqia ka kaluar shpejt në epërsi në ndeshjen ndaj Kosovës. Dimitrios Limnios realizoi pas afro dy minutave lojë.
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi se Turqia dhe Greqia kanë rënë dakord të zhvillojë bisedime teknike për krijimin e mekanizmave për parandalimin e konfliktit në Mesdheun Lindor, transmeton Anadolu Agency (AA). “Pas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.