×
Etiketë: grenell
Lajme20 Qershor 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka bërë një shkrim në Twiter duke thënë se nuk ka parë ndonjë rezultat për marrëveshjen Kosovë- Serbi. E menjëhershme ka qenë përgjigja e të dërguarit...
Lajme19 Qershor 2020
Richard Grenell, i dërguari i posaçëm amerikan për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë e ka bërë të çartë edhe një herë se e kujt ishte ideja e shkëmbimit të territoreve mes dy shteteve Kosovë e...
Lajme18 Qershor 2020
Emisari amerikan, Richard Grenell, ka qenë i prerë. Në këtë fazë, që ai e quan faza e parë, duhet të arrihet normalizimi i raporteve ekonomike në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ai për një gjë...
Lajme16 Qershor 2020
Wolfgang Ischinger, i cili ka pasur një rol aktiv gjatë bombardimeve të NATO’s në luftën e Kosovës, ka komentuar paralajmërimin e fillimit të dialogut përmes një postimi në Twitter, ai ka shprehur habinë, duke thënë...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Serbia mund të ndalojë përkohësisht fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës, vetëm nëse Kosova ndalon fushatën për njohje dhe anëtarësim në organizata...
Lajme15 Qershor 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se mirëpret ftesën e SHBA’së për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti ka injoruar BE’në në statusin e tij në Twitter duke thënë se dialogu do...
Lajme15 Qershor 2020
I dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell përmes Twitterit ka konfirmuar se më 27 qershor do të ketë diskutime për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai ka bërë të ditur gjithashtu se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.