×
 • Lajme
 • Lajme

  Replikat për liberalizim të vizave – Pacolli futet në mes të Grenell dhe Cramon

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka bërë një shkrim në Twiter duke thënë se nuk ka parë ndonjë rezultat për marrëveshjen Kosovë- Serbi. E menjëhershme ka qenë përgjigja e të dërguarit të Presidentit Trump për marrëveshjen Kosovës- Serbi, Richard Grenell.

  Grenell i ka reaguar Cramonit duke thënë se në vend që të kritikoni gjithçka që bën Administrata Trump, pse nuk përqëndroheni në atë që është dashur të bëni tashmë moti, vizat për Kosovën.

  “Viola, në vend që të kritikoni gjithçka që Administrata Trump bën për të ndihmuar në normalizimin e ekonomive të Kosovës dhe Serbisë, pse nuk përqendroheni në të vetmen gjë që ju është dashur të bëni: vizat për Kosovën. Ju jeni duke u ankuar për të tjerët qe 20 vjet. Bëni pjesën tuaj!”, i ka shkruar Grenell raportueses së Parlamentit Evropian, e cila kishte shkruar “Interesante. A kishte ndonjë rezultat nga “marrëveshjet” e tij të fundit”, duke iu referuar Administratës Trump.

  Eurodeputetes gjermane i ka reaguar edhe kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli.

  Pacolli ka thënë në Twitter se Kosova ka bërë pjesën e parë të punës, gjersa është shprehur se BE-ja dështoi.

  Pacolli po ashtu ka thënë se nën drejtimin e Gjermanisë, është koha e fundit që BE-ja të marrë vendim për viza për kosovarët.

  Postimi i Pacoliit është pëlqyer edhe nga i dërguari i Presidentit Trump për marrëveshjen Kosovës- Serbi, Richard Grenell.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Fatmir Çollaku, njohës i fushës së sigurisë, tha se është pozitive që Tirana zyrtare po merr vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe jo vetëm...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleancën dhe grupin opozitar rreth saj qytetarët po e...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, bashkë me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili kanë marrë pjesë në ministerialin...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se do të vazhdojë greva e punëtorëve teknik...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Një veturë është djegur sot rreth orës 15:00 në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Rastin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ekspertë të fushës po deklarohen se çështja e dinarit serb është zgjidhur në vitin 2002. Por, se ndoshta kjo po bëhet vetëm...
  Vip28 Shkurt 2024
  Ilnisa Agolli dhe Sara Karaj kanë patur një debat të ashpër me njëra-tjetrën. Kjo nisi që me hyrjen e modeles pasi gazetarja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, ka deklaruar se Milan Radoiçiqi, udhëheqësi i grupit të armatosur të Serbisë që kreu sulmin...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.