×
Etiketë: gastronomisë
Lajme24 Shtator 2020
Oda Amerikane në Kosovë ka kërkuar nga institucionet e Kosovës lehtërisa për sektorin e gastronomisë. Në këtë kontekst, me anë të një komunikate për media, Oda Amerikane e Kosovës ka përmendur kufizimin e lëvizjes dhe...
Ekonomi12 Gusht 2020
Oda Amerikane në Kosovë ka kërkuar nga qeveria që para se të marrë vendime për gastronominë, të konsultohet së pari me këtë sektor. Kjo kërkesë u shpalos sot në takimin e rregullt të komitetit të...
Lajme07 Gusht 2020
Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Mitrovicës ka qenë në aksion për të parë se sa po respektohen masat për respektimin e distancës në lokalet e gastronomisë. Në njoftimin e bërë me anë të një...
Lajme30 Korrik 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi priti sot në takim kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqin, i shoqëruar nga përfaqësues të bizneseve të gastronomisë. Në takim u diskutua rreth masave të reja,...
Ekonomi30 Korrik 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë njofton se themeloi komitetin e gastronomisë dhe turizmit me qëllim të adresimit të nevojave të këtyre sektorëve si në periudhën afatshkurtër, për fazën e rimëkëmbjes ekonomike pas shpërthimit të pandemisë...
Lajme25 Korrik 2020
Nga takimi i sotëm në mes të kryeministrit Hoti dhe Komitetit për koordinim dhe vlerësim të situatës emergjente me koronavirus, drejtori ekzekutiv i Asociacioni i Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se ditëve në...
Lajme23 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka deklaruar se i ka thënë se i ka drejtuar një letër zyrtare ministrit të shëndetësisë, ministrit të tregtisë dhe kryeministrit për hapjen e gastronomisë sipas kërkesave të tyre. “Më 21 korrik...
Lajme19 Korrik 2020
Mbyllja e lokaleve të gastronomisë nga ora 21:00 deri në 05:00, ka shkaktuar telashe të mëdha në funksionimin e bizneseve në Prizren. Ata thonë se në kohën kur mund të fitonin, ata po duhet t’i...
Biznes14 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka miratuar disa vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Në kuadër të këtyre masave është paraparë që të kufizohet orari i punës...
Lajme06 Korrik 2020
Pas kufizimit të orarit të punës për sektorin e gastronomisë, kryetari i Odës Ekonomikë të Kosovës, Berat Rukiqi, tha se rritja e rasteve me COVID-19 duhet të parandalohet me vetëdijesim e jo me mbyllje të...
Lajme18 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka bërë të ditur se me qëllim të mbrojtjes së jetës së qytetarëve nga pandemia COVID-19, si ministër i Tregtisë dhe Industrisë, ka nënshkruar një Urdhëresë për aplikimin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.