Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Covid-19, Tahiri: Kam nisur për të shqyrtuar masat ndaj gastronomisë

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka deklaruar se i ka thënë se i ka drejtuar një letër zyrtare ministrit të shëndetësisë, ministrit të tregtisë dhe kryeministrit për hapjen e gastronomisë sipas kërkesave të tyre.

  “Më 21 korrik kam takuar Odën e Hotelerisë dhe turizmit dhe kam nisur shkresë tek Ministri I Shëndetësisë dhe kryeministri me kërkesën për rishikimin e punës së gastronomisë. Çka dallon dy orë mos me punu, me punu deri në ora 21:00 dhe jo deri në ora 23:00”, ka thënë Tahiri.

  “A ka një institut që mundet me jep një vlerësim në ato dy orë cila është e dhëna empirike që rritet infeksioni në këtë temë”, tha Tahiri.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lifestyle29 Maj 2023
  Psilocybina, një përbërës halucinogjen i gjetur në kërpudha, ndikon në trurin e njerëzve që vuajnë nga depresioni i rëndë si asnjë lloj...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Lajme29 Maj 2023
  Drejtoresha ekzekutive e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Getoarbe Mulliqi, ka thënë se sot është dita me më së shumti sulme ndaj...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar për zhvillimet e shkaktuara nga protestat në komunat veriore të vendit. Ai ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.