×
Etiketë: fillimit
Lajme01 Tetor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Avokatin e Popullit,  Naim Qelaj. Me këtë rast, Kryetarja Osmani e uroi Qelajn për detyrën e re, duke i dëshiruar sukses në punë....
Kronika19 Shtator 2020
Mega-aksioni policor që u zhvillua mbrëmë solli në pranga 11 zyrtarë të Policisë së Kosovës, në mesin e tyre 3 nga komuniteti serb dhe 8 nga ai shqiptar. Mirëpo, fatin e tyre nuk e kishte...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sërish sot për të diskutuar për gjendjen në arsim dhe fillimin e vitit të ri akademik. Aty është thirrur në interpelancë, ministri i Arsimit, Ramë Likaj, i cili...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka përgëzuar nxënësit dhe mësimdhënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, i cili do të mbahet në kushte të vështira për shkak të pandemisë me koronavirus. Ai...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë një dedikim për nxënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Mustafa ndër të tjera përmend mbesën e tij Ninën,...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Qyteti i Nju Jorkut mund të jetë një ndër qytetet e para amerikane që i kthen fëmijët në shkolla këtë muaj sipas planit të ri, të miratuar nga kryetari Bill de Blasio dhe sindikatat. De...
Lajme14 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti tha se është takuar sot me kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jashari, ku kanë rënë dakord për komunikim të vazhdueshëm lidhur me përgatitjet që po bëjmë për fillimin e vitit të ri shkollor....
Lajme13 Gusht 2020
Teksa seanca e Kuvendit do të fillojë pas pak, në të cilën do të diskutohet rreth Ligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, deputetja e PDK-së, Blera Deliu-Kodra, ka një kërkesë për...
Lajme06 Gusht 2020
Viti shkollor 2020/2021 mund të fillojë përsëri në distancë. Ministria e Arsimit ka bërë të ditur për Radio Kosovën, se janë duke bërë të gjitha përgatitjet që mësimi të fillojë në mënyrë të rregullt, por...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se hulumtuesit janë duke bërë përparim të mirë në zhvillimin e vaksinës kundër koronavirusit, porse përdorimi i saj i parë nuk mund të pritet deri në fillim të vitit 2021....
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Numri i viktimave nga pandemia e Covid-19 në Iran ka arritur shifra rekord të martën kur u regjistruar 200 raste fatale brenda 24 orëve. Ky është bilanci më i lartë i regjistruar në vend qëkur...
Lajme18 Qershor 2020
Kryetari i Partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vlerësuar se forumi i Liderëve të partive parlamentare është mundësi e mirë për bashkërendim të aktiviteteve në procesin dialogues me Serbinë. Në takimin e parë të këtij...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.