×
 • Lajme
 • Lajme

  Limaj: Para fillimit të dialogut me Serbinë duhet të jemi bashkë pozitë e opozitë

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Kryetari i Partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vlerësuar se forumi i Liderëve të partive parlamentare është mundësi e mirë për bashkërendim të aktiviteteve në procesin dialogues me Serbinë.

  Në takimin e parë të këtij formati, Limaj ka theksuar rëndësinë që ka për vendin krijimi i një konsensusi sa më të gjerë për këtë temë.

  “Në këtë frymë, bëj thirrje që pjesë e këtij forumi të jenë edhe partitë tjera opozitare. Është jetike për vendin që të gjithë të jemi bashkë në këtë proces, pozitë e opozitë”.

  “Dy gjëra duhet qartësuar para fillimit të dialogut: kohëzgjatja dhe emërtimi. Procesi i ardhshëm dialogues me Serbinë kudo që zhvillohet duhet ketë emër; dialog për njohje. Si dhe është shumë më rëndësi që dialogu të përshkruhet me transparencë të plotë”.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Iliriana dhe Shqipja kanë bërë një bisedë së bashku për banorët e rinj, Ardin dhe Mirdonin. Iliriana ka qenë ajo që ka...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Azemi i ka rrëfyer Kaderi se ka parë ëndrra të mira. E Kaderi e pyeti se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.