×
Etiketë: eurove
Lajme01 Tetor 2020
Me dhjetëra punëtorë teknikë të Spitalit të Përgjithshëm të Pejës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Në personelin mbështetës hynë administrata, recepsionistët,...
Lajme30 Shtator 2020
Me dhjetëra punëtorë teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Ushtruesi i detyrës së drejtorit...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve. Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se nga java e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Pas takimit me Komisionerin e Zgjerimit të BE-së, Oliver Varhelyi, si dhe me ekipin e tij, zv. kryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov njoftoi se në ditët në vijim 120 milion euro ndihmë për Maqedoninë...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka thënë se me investimet amerikane të premtuara në Marrëveshjen e Uashingtonit do të ndërtohet edhe autostrada e Merdares. Ai ka thënë se në bazë të seriozitetit që kanë treguar...
Front TV19 Shtator 2020
Ky është numri ku pronarët e bizneseve eqytetarët mund të shprehin çdo ankesë të tyre rreth Pakos Emergjente. Por,si pala e parë ashtu edhe e dyta, zor se do të marrin ndonjë përgjigje për hallin...
Kronika17 Shtator 2020
Një person ka raportuar në polici se dy të dyshuar e kanë marrë veturën e tij dhe nga Mitrovica e Jugut kanë ikur në drejtim të Mitrovicës së Veriut Rasti ka ndodhur në rrugën “Hoxhë...
Lajme07 Shtator 2020
Punëtorët teknik dhe punëtorët e sigurimit nga e premtja do të fillojnë me refuzimin e kryerjes së punëve në qendrat spitalore, qendrat mjekësisë familjare dhe ambulanta, në shenjë proteste për mosstimulimi e këtyre punëtorëve me...
Lajme06 Shtator 2020
Që nga shfaqja e rasteve të para me Covid-19 në vendin tonë, stafi shëndetësorë është llogaritur si më i rrezikuari për t’u infektuar me këtë virus. E si mirënjohje për punë e tyre, Qeveria e...
Lajme01 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka pritur në takim pune drejtuesit e Sindikatës së Infermierëve të Kosovës. Në takim siç theksohet në komunikatën...
Lajme31 Gusht 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar lidhur me mos ekzekutimin e 300 eurove për punonjësit shëndetësor. FSSHK ua ka tërhequr vërejtjen të gjitha strukturave menaxheriale të SHSKUK,...
Lajme29 Gusht 2020
Më 12 gusht të këtij viti, Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se është formuar një komision që të përgatis listën e personelit shëndetësor që do t’i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.