×
Etiketë: deshton
Ekonomi01 Tetor 2020
Për të gjashtën herë me radhë në Departamentin Special ka dështuar të mbahet seanca fillestare ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, kontrabandë me mallra, shmangie nga tatimi e vepra tjera, Millan Bozhoviq dhe Zhelkjo...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka shkruar se Qeverisja Hoti po dështon të sigurojë shumicën e nevojshme për të miratuar politikat e veta në Kuvend. Tahiri në postimin e tij në Facebook...
Lajme28 Shtator 2020
Edhe sot ka dështuar të votohet në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së i sponsorizuar nga PDK-ja. Ky projektligj mori votat e vetëm 35 deputetëve, ndërsa dy partitë LVV dhe LDK...
Front TV28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, sërish nuk e kanë kaluar ligjin për rimëkëmbje ekonomike. Vetëm 48 deputetë kanë marrë pjesë në votim, duke mos patur koorum për kalimin e këtij ligji. Ligji për rimëkëmbje ekonomike,...
Lajme25 Shtator 2020
Dy herë brenda ditës ka dështuar të votohet Projektligji për rimëkëmbje ekonomike. Ky projektligj ka dështuar të votohet në orët e paradites në vazhdimin e seancës në mungesë të kuorumit, pasi votuan vetëm 60 deputetë....
Front TV25 Shtator 2020
Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me hedhjen në votim në parim të projektligjit për mbrojtjen e vlerave të luftës, i cili përsëri nuk ka pasur kourum të mjaftueshëm, raporton Front Online. Për të...
Lajme21 Shtator 2020
Vetëm 23 deputetë kanë marrë pjesë në votimin e rezolutës së Vetëvendosjes sot në Kuvend, pas interpelancës së ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliut për situatën në Karaçevë të Kamenicës. Kjo ka bërë që...
Kronika18 Shtator 2020
Për të tretën herë radhazi nuk ka arritur të mbahet seanca gjyqësore ndaj të akuzuarit Shaban Gogaj, i cili ngarkohet për vrasjen që kishte ndodhur në shtator të vitit 2018 në Deçan, duke e privuar...
Lajme18 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdon të insistojë se kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj duhet të jetë president i ardhshëm i vendit. AAK vlerëson se Haradinaj është person unifikues, ashtu siç e kërkon mandati...
Front TV17 Shtator 2020
Në mungesë të kuorumit, ka dështuar të votohet sërish Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, raporton Front Online. Në votim kanë marrë pjesë vetëm 40 deputetë. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Demokratët e krishterë gjermanë janë fituesit e zgjedhjeve lokale në landin Nordrhein-Westfalen, sipas sondazheve të zgjedhjeve të dielën, por morën më pak vota sesa në zgjedhjet e mëparshme, të cilat mund të prishin ambiciet e...
Lajme12 Shtator 2020
Përgjatë periudhës janar – gusht, Kuvendi i Kosovës ka mbajtur gjithsej 24 seanca, pesë prej të cilave nuk kanë arritur të përmbyllen për shkak të mungesës së kuorumit, për t’iu dhënë kështu epilog edhe gjashtë...
Lajme07 Shtator 2020
Për shkak se kryetarja e trupit gjykues, gjykatësja Naime Krasniqi-Jashanica, ka kaluar nga Departamenti i Krimeve të Rënda në Departamentin e Përgjithshëm, ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj ish-deputetit Ukë Rugova, ish-ministrit të Kulturës, Rinisë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.