×
Etiketë: deshton
Front TV31 Gusht 2020
Zejnije Jashari që disa herë është duke shkuar te zyrat e Qendrës së Regjistrimit Civil në Prishtinë për të pyetur nëse letërnjoftimi i saj është bërë gati, për të cilin ka aplikuar para 1 muaji,...
Lajme31 Gusht 2020
Gjykimi për korrupsion dhe armëmbajtje pa leje ndaj 10 ish-inspektorëve të Komunës së Prishtinës, Ismet Haliti, Skënder Canolli, Blerina Syla, Vehbi Abdullahu, Blerim Ibishi, Ardian Muhadri, Arbenita Ajeti, Mërgim Shala, Granit Cenaj dhe Drita Rukiqi,...
Lajme27 Gusht 2020
Dështon përpjekja e votimit të parë për shkarkimin e kryetarit të komunës së Preshevës. Komisioni pas numërit të në të ciliën morën pjesë 24 prej tyre 19 votuan pro kundër votuan 3 dhe 2 vota...
Lajme21 Gusht 2020
Të mërkurën, më 2 shtator ishte paraparë të mbahet takimi ndërmjet liderëve të Kosovës dhe Serbisë në Washington, por ky takim duket se sërish nuk do të mbahet. Burime të RTV Dukagjinit bëjnë me dije...
Lajme14 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës ka dështuar të zgjedh edhekomisionerin e Agjencisë për Informim dhe Privatësi, pasi që asnjëri nga tre kandidatët e propozuar nuk kanë arritur të marrin votat e duhura. Bujar Sadiku, Krenare Sogojeva-Dermaku dhe...
Lajme11 Gusht 2020
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka dështuar sot të dërgojë listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat të Popullit në seancë për votim. Kjo pasi nuk...
Lajme06 Gusht 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot rreth orës 12:00, i burgosuri H.SH ka tentuar të arratiset nga Qendra Korrektuese Smrekonicë. Gjatë tentimit, i burgosuri kishte kaluar edhe perimetrin e sigurisë së jashtme,...
Lajme29 Korrik 2020
Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme, para komisionit për Çështje te Sigurisë dhe Mbrojtjes, ku po raporton ministri Agim Veliu. Anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje para fillimit të kësaj mbledhje kanë shprehur pakënaqësi...
Lajme27 Korrik 2020
Në mungesë të kuorumit, dështon edhe një hap për rishikimin e buxhetit Në mungesë të kuorumit në mbledhjen e Komisionit për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim nuk është shqyrtuar Projektligjin për plotësimin...
Ekonomi24 Korrik 2020
Kuvendi i Kosovës nuk e ka hedhur në votim rezolutën nga debati parlamentar për situatën financiare të Telekomit të Kosovës, pas lejimit të përmbarimit të vendimit përfundimtar të Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit pranë Dhomës së...
Lajme23 Korrik 2020
Ka dështuar rezoluta e Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës lidhur me menaxhimin e pandemisë së koronavirusit. E njëjta nuk ka marrë votat e mjaftueshme për miratim në Parlament. Për këtë propozim-rezolutë kanë votuar vetëm 25...
Lajme20 Korrik 2020
Në mungesë të prokurores së rastit Bukrije Gjonbalaj dhe të dëmtuarit Nexhmi Halili ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj dy vëllezërve Emin dhe Remzi Jashari, të cilët po akuzohen se kishin tentuar të privonin nga...
Lajme09 Korrik 2020
109 deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë votuar për zgjedhjen e një kandidati për anëtar jo ekzekutiv të Bordit të BQK-së. Në raundin e parë të votimit shumicën e votave e fituan dy kandidatë, për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.