×
Etiketë: dënohen
Front TV28 Shtator 2020
Ditë më parë, Policia e EULEX-it ka arrestuar krerët e Organizatës së Veteranëve të Lutës së UÇK-së, Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn. Arrestimi i tyre u bë pak ditë pasi këta të fundit i bën...
Lajme28 Shtator 2020
Dy qytetarëve në Vushtrri u është shqiptuar nga një gjobë me vlerë prej 200 eurosh për shkak që kanë dëmtuar pronën publike, duke i shkulur drunjtë dekorativë në hapësirën përball komunës. Drejtori i Inspekcionit në...
Lajme22 Shtator 2020
Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Pejë, që nga e hëna ka filluar zbatimin e planit për shtimin e masave në kontrollin e transportit publik, për të parë nëse po zbatohet Ligji kundër pandemisë COVID-19....
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Përdhunuesit e fëmijëve në shtetin federal të Nigerisë do të dënohen me kastrim “si qentë”. Shteti federal nigerian i Kadunas ka miratuar një ligj, sipas të cilit, të dënuarit për përdhunimin e fëmijëve nën moshën...
Lajme09 Gusht 2020
Policia e Kosovës në Prizren ka njoftuar se ka mbyllur shtatë lokale për mos raportim të masave anti-covid. Sipas njoftimit të lëshuar për media nga policia e Kosovës, thuhet se poashtu janë dhënë 353 vërejtje...
Lajme29 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tash e disa herë në paraqitjet e tij publike është parë pa maskë. Pa maskë në disa takime që kishte sot, është parë edhe koordinatori Shtetëror për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender...
Kronika24 Korrik 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë, të premten, i ka shpallur fajtor dy të akuzuarit për grabitje Edmond Limanaxhiu dhe Halit Korenica. Sipas aktgjykimit të shpallur nga kryetari i trupit gjykues, gjykatësi Gëzim Pozhegu, i akuzuari Limanaxhiu...
Lajme24 Korrik 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, të premten pas rigjykimit, sërish i ka shpallur fajtorë të akuzuarit për vrasje dhe lëndim i lehtë trupor, Besnik dhe Bajram Bedrolli. Ata akuzohen se në shkurt të vitit 2015, në...
Lajme11 Korrik 2020
E rrethuar mes fotografive që i sjellin kujtimet me bashkëshortin Halimin, djemtë Artanin, Armendin, Ardianin dhe Edmondin, jeton e vetmuar zonja Ferdonije Qerkezi. Shumë e zhgënjyer që ende askush nuk u dënua për krimet që...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Katër gra të reja midis moshës 23 dhe 29 vjeçare janë gjykuar nga Gjykata e Qarkut në Bülach (Cyrih) për një plan hakmarrjeje të përshkallëzuar. Gjykata të enjten i ka gjetur ato fajtore për ushtrim...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Siç njoftojnë nga SPB – Tetovë, gjatë 24 orëve të fundit, në periudhën (07/08 korrik), për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19, policia ka dënuar 28 persona në Tetovë dhe 44 në Gostivar për mosmbajtje...
Lajme04 Korrik 2020
Analisti amerikan, Janusz Bugajski ka komentuar publikimin e inicimit të aktakuzës kundër Presidentit të Kosovë Hashim Thaçit dhe liderit të PDK-së, Kadri Veselit. Ai ka shkruar se krimet e pretenduara të një numri të vogël...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Gjykata Penale e Ankarasë u caktoi dënimet anëtarëve të organizatës terroriste FETO për përpjekjen për të rrëzuar rendin kushtetues. Një gjykatë turke u caktoi sot dënime të përjetshme 86 anëtarëve të organizatës terroriste FETO për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.