×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Maqedoni/ Dënohen 68 persona për mosmbajtje të maskës në Pollog, kontrollohen të izoluarit

  FrontOnline
  08 Korrik 2020

  Siç njoftojnë nga SPB – Tetovë, gjatë 24 orëve të fundit, në periudhën (07/08 korrik), për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19, policia ka dënuar 28 persona në Tetovë dhe 44 në Gostivar për mosmbajtje të maskës.

  Ndaj tyre është përgatitur feltëpagesa për kundërvajtje për “,,mosveprim sipas rregullave gjatë periudhës së epidemisë”, në bazë të nenit 6 nga Dekreti i posaçëm i qeverisë, gjegjësisht për mosmbajtje të maskave mbrojtëse, njofton Telegrafi Maqedoni.

  Gjatë kësaj periudhe nga inspektorati shtetëror sanitar dhe shëndetësorë janë përgatitur vendime për izolim për 54-persona. Në Tetovë 36 dhe 18 në Gostivar, dhe janë kontrolluar 930 persona me vendime të tilla.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) raportohet se ka arrestuar një burrë në Kharkiv i dyshuar se ka ndihmuar sulmet ajrore ruse...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka inicuar rast në drejtim të veprës penale “ngacmimi seksual” ndaj profesorit të Universitetit të...
  Lajme23 Prill 2024
  Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline është deklaruar deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, lidhur me raportin e DASHI-it....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Lajme23 Prill 2024
  Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur lidhur me raportin e DASH-it, ku thuhet se Kosova...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.