×
Etiketë: covidi
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë  botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Lajme28 Shtator 2020
Doktori në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, Leutrim Zeqiri në një prononcim për Front Online ka thënë se ka kërkesa nga qytetarët për këto vaksina, por që këto procedura nuk fillojnë deri në tetor. “Po,...
Lajme20 Gusht 2020
Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka vdekur Adnan Gashi, zyrtar i lartë në kompaninë “Birra Peja”. Gashi ishte infektuar nga COVID-i ditë më parë, dhe po trajtohej intensivisht në spital. Lajmin e...
Lajme27 Korrik 2020
Një qytetar nga komuna e Kamenicës ka humbur jetën pasi është prekur nga Covid-19. Ky është rasti i katërt nga kjo komunë që humb jetën pasi është prekur nga virusi. Lajmin e ka bërë të...
Lajme26 Korrik 2020
Më 1 korrik të këtij viti, Qeveria e Kosovës mori vendim që të ndalojë organizimin e tubimeve me më shumë se 50 persona. Sidoqoftë, as ky vendim e as rritja e vazhdueshme e rasteve të...
Lajme23 Korrik 2020
Djali i Jakup Krasniqit, Arian Krasniqi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë me humor se koronavirusi ua lëshoi mjekrat vet Arianit dhe ish-kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqit. Ariani tregoi me...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 12 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34926 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore. Sot numri i...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Analizimi i mostrave të ujërave të zeza në Spanjë ka treguar për prani të koronavirusit që në muajin mars të vitit të kaluar. OBSH-ja thotë se numri i rasteve në botë mund të jetë 10-fishi...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Ndërsa Europa dhe vendet e Amerikës Latine fillojnë heqjen e masave të karantinës, në Azi po tentohet të izolohet përhapja e infeksionit të koronavirusit. Azia, Japonia, Singapori dhe Koreja e Jugut janë disa nga shtetet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.