Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  As qeveria e as Covidi nuk i ndalin dasmat në Kosovë, mbushen ‘odat’ me dasmorë në Podujevë

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Më 1 korrik të këtij viti, Qeveria e Kosovës mori vendim që të ndalojë organizimin e tubimeve me më shumë se 50 persona.

  Sidoqoftë, as ky vendim e as rritja e vazhdueshme e rasteve të reja me koronavirus nuk po i ndalon qytetarët e Kosovës të organizojnë dasma e evente të tjera familjare.

  Një dëshmi e tillë është edhe një video e dërguar në redaksinë e Gazetës Sinjali.

  Në këtë video paraqitet një ndejë e cila sipas një sinjalizuesi është mbajtur në Podujevë.

  Në video shihen disa burra “të ngjitur” me njëri-tjetrin teksa këndojnë këngë për diktatorin Enver Hoxha, duke mos respektuar asnjë masë mbrojtëse dhe asnjë rekomandim të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

  Kujtojmë se që nga e hëna në Kosovë kanë vdekur 30 pacientë të prekur me koronavirus dhe janë konfirmuar edhe 1 mijë e 40 raste të reja pozitive.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.