×
Etiketë: çështjen
Lajme28 Shtator 2020
Emisari special për dialogun, Richard Grenell ka deklaruar sot se administrata e ish-presidentit Barack Obama ka injoruar çështjen Kosovë-Serbi. Duke folur për PSCP.tv, ish-ambasadori amerikan tha se deri te marrëveshja e 4 shtatorit erdhi pasi...
Lajme25 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza ka propozuar një ligj të ri për rimëkëmbjen ekonomike, pak minuta para nisjes së seancës ku do të votohet kjo pikë. Hamza ka thënë se për këtë...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme12 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla ka pasur sot një bisedë telefonike me homologun e saj turk, Mevlüt Çavuşoğlu. Për këtë, kryediplomatja kosovare ka njoftuar me anë të një postimi në Facebook, teksa ka...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Serbia mund të llogaris në mbështetjen e Rusisë për të zgjidhur çështjen e Kosovës dhe çështje të tjera ndërkombëtare dhe bilaterale. Kështu tha ambasadori rus në Serbi, Aleksandar Bocan-Kharchenko. “Këtë mëngjes, presidentët e vendeve tona...
Lajme07 Shtator 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi ka kritikuar ashpër krerët e LDK dhe AAK duke e cilësuar veprimi skandaloz të Kryeministrit Avdullah Hoti dhe Ramush Haradinaj që Ujmani të shqyrtohet si çështje e pazgjidhur me Serbinë.Bytyçi...
Lajme06 Shtator 2020
Marko Gjuriq, anëtar i delegacionit serb në dialog ka deklaruar të dielën në Bruksel se delegacioni i Serbisë, “me shtysë pozitive nga suksesi në Washington”, tani do të nxisë fuqishëm çështjen e zbatimit të marrëveshjes...
Kronika31 Gusht 2020
Është kthyer në rigjykim çështja penale kundër avokatit Haxhi Çeku, i akuzuar për mashtrim. Departamenti Special i Gjykatës se Apelit të Kosovës, ka vendosur lidhur më ankesat në çështjen penale kundër të akuzuarit H.Ç. Në...
Lajme29 Gusht 2020
Kosova dhe Serbia do të ulen edhe njëherë në tavolinën e dialogut, por kësaj radhe jo në Bruksel. Të premten e javës së ardhshme, më 4 shtator, delegacioni nga Prishtina dhe ai nga Beogradi do...
Lajme23 Gusht 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi të bërë në faqen zyrtare Facebook, ka njoftuar se nesër i kthehet agjendës qeveritare. Ai thotë se në orën 11 do të ketë takim me...
Lajme17 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka marrë pjesë sonte në ceremoninë e vlerësimit të ish-presidentit të Shqipërisë, Rexhep Meidani, me dekoratën “Flamuri Kombëtar” nga presidenti Ilir Meta. Në një postim në Facebook, presidenti Thaçi kujton...
Lajme12 Gusht 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, i ka thënë Radios Evropa e Lirë, se deri më tani, partnerët e koalicionit qeverisës, nuk kanë diskutuar për çështjen e zgjedhjes së presidentit të Kosovës. “Derisa...
Lajme12 Gusht 2020
Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes është mbledhur dhe diskutoi lidhur me situatën e sigurisë. Kanë kërkuar mobilizim nga të gjitha partitë parlamentare për situatën në Karaçevë. Deputetët, anëtarë të këtij komisioni, kanë shprehur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.