Gjuha:
×
Etiketë: barna
Lajme05 Shtator 2020
Një femër ka raportuar se mëngjesin e së premtes në barnatoren e saj i janë vjedhur barna në vlerë të madhe. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Ende nuk është gjetur një kurë për coronavirusin, por ka lloje të caktuara të barnave që mund të ndihmojnë në zbutjen e simptomave të infeksionit tek ata persona që dërgohen për trajtim në shtëpi, d.m.th....
Lajme18 Korrik 2020
Familjarët e personave pozitivë me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi, të cilët janë të shtrirë në klinikat brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, janë të obliguar t’i furnizojnë me medikamente familjarët e tyre, për...
Lajme14 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se gjatë kohës sa ishte ministër Arben Vitia, disa barna janë paguar me çmim 500 për qind për shtrenjtë dhe për këtë lëndën e kanë dërguar në prokurori....
Kronika24 Qershor 2020
Në Skenderaj është bastisur shtëpia e një personi. Gjatë bastisjes në punëtorinë e tij të zdrukthëtarisë janë gjetur një sasi e konsiderueshme e barnave pa banderola të cilat kanë qenë të ndaluara për qarkullim në...
Hulumtime23 Shtator 2019
“S’po dimë çka me ba”. Kjo ishte fjalia me të cilën kryetari i Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP) Blerim Dina, hapi seancën në të cilën është bërë shqyrtimi kryesor i ankesës së Operatorit Ekonomik (OE)...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.