×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Posedonte barna pa banderola, arrestohet një person në Skenderaj

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Në Skenderaj është bastisur shtëpia e një personi.

  Gjatë bastisjes në punëtorinë e tij të zdrukthëtarisë janë gjetur një sasi e konsiderueshme e barnave pa banderola të cilat kanë qenë të ndaluara për qarkullim në territorin e Kosovës.

  Me këtë rast, barnat janë konfiskuar nga inspektoret farmaceutik, raporton FRONT ONLINE.

  “Me urdhër verbal te GJPP-se është bastisur shtëpia e te dyshuarit mashkull kosovar me ç ‘rast ne punëtorinë e tij te zdrukthëtarisë janë gjetur një sasi e konsiderueshme e barnave pa banderola të cilat kanë qenë të ndaluara për qarkullim në territorin e RKS-se. Barnat janë konfiskuar nga inspektoret farmaceutik ku ju është lëshuar vërtetim mbi konfiskim”, thuhet në njoftimin e policisë.

  I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt./FRONT ONLINE

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Veprimtari i çështjes kombëtare, ish i burgosuri politik dhe i mbijetuar i krimit të gjenocidit në Burgun e Dubravës, Demir Lima, ka...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Sot në 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar skulptura e Leutrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë luftës në Kosovë....
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Dje në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” me lëndim nga plumbi i humbur nga arma e zjarrit është sjellë një tridhjetë e...
  Lajme18 Qershor 2024
  Raportuesja Speciale Kombeve të Bashkuara për Liri të Mendimit dhe Shprehjes, Irene Khan, ka qenë në Kosovë për një mision faktmbledhës. Kështu...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, thotë se Washingtoni është ende duke rishikuar një dërgesë me bomba të mëdha për Izraelin për...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Lajme18 Qershor 2024
  Komandanti i Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO, gjeneralmajor Ozkan Ulutas të martën është takuar me Përfaqësuesin Special të BE-së për Dialogun,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.