Kronika

Posedonte barna pa banderola, arrestohet një person në Skenderaj

Posedonte barna pa banderola, arrestohet një person në Skenderaj
09:17 | 24 Qershor 2020

Në Skenderaj është bastisur shtëpia e një personi.

Gjatë bastisjes në punëtorinë e tij të zdrukthëtarisë janë gjetur një sasi e konsiderueshme e barnave pa banderola të cilat kanë qenë të ndaluara për qarkullim në territorin e Kosovës.

Me këtë rast, barnat janë konfiskuar nga inspektoret farmaceutik, raporton FRONT ONLINE.

“Me urdhër verbal te GJPP-se është bastisur shtëpia e te dyshuarit mashkull kosovar me ç ‘rast ne punëtorinë e tij te zdrukthëtarisë janë gjetur një sasi e konsiderueshme e barnave pa banderola të cilat kanë qenë të ndaluara për qarkullim në territorin e RKS-se. Barnat janë konfiskuar nga inspektoret farmaceutik ku ju është lëshuar vërtetim mbi konfiskim”, thuhet në njoftimin e policisë.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt./FRONT ONLINE

Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete

Të tjera