×
Etiketë: asgjë
Front TV29 Shtator 2020
Partitë opozitare në vend nuk janë të kënaqura me qeverisjen e Avdullah Hotit në krye të Qeverisë së Kosovës, për më shumë se 100 ditë. Përveç që nga këto parti po thonë që kjo Qeveri...
Lajme28 Shtator 2020
Organizata e veteranëve që nga arrestimi nuk ka kontaktuar me Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn që janë arrestuar dhe dërguar në Hagë nën dyshimet për pengim të drejtësisë. Kështu ka deklaruar sekretari i OVL-UÇK’së, Faton...
Lajme16 Shtator 2020
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa shprehet se, ende ka disa dyshime mbi idenë e mini-schengen që i ka shprehur dhe më herët dhe që kanë të bëjnë me krijimin e një mini-Jugosllavie dhe rritje të...
Lajme14 Shtator 2020
Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër të hapur emisarit special amerikan për dialogun Richard Grenell. Ai ka...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër të hapur emisarit special amerikan për dialogun Richard Grenell. Ai ka...
Lajme11 Shtator 2020
Gazetari, Lavdim Hamidi ka qenë i ftuar në emisionin “Expose” prodhim i Gazeta Blic, ku ka folur për Pakon Emergjente. Sipas Hamidit, kryeministri ka dështuar pasi biznet janë futur në një krizë të thellë ekonomike dhe se qeveria...
Lajme11 Shtator 2020
Ka vazhduar polemika e ashpër mes emisarit special të SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell, dhe Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. Kjo e fundit, duke iu përgjigjur Grenellit në reagimin e parë, i kishte...
Vip08 Shtator 2020
Don Xhoni është një prej emrave më të rinj të skenës muzikore shqiptare, i cili po ecën me hapa të sigurt drejt suksesit. Ai ka pak këngë të publikuara që prej kur u bë emri...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen mes Kosovës e Serbisë, nënshkruar në Uashington në praninë e presidentit amerikan Donald Trump, por megjithatë ka shtuar se nuk ka asgjë të re. Sipas tij, ky...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Tim Judah, analist për çështjet e Ballkanit në revistën britanike ‘The Economist’ thotë për Top Channel se pikat e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, janë një ri-angazhim për të normalizuar marrëdhëniet, gjë të cilën e...
Lajme05 Shtator 2020
I dërguari i posaçëm i presidentit amerikane për bisedimet Kosovës-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se Kosova dhe Serbia të premten pasdite në Washington kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi, duke theksuar se nuk kanë nënshkruar kurrfarë marrëveshje...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Një anëtar i YouTubes 21-vjeçar nga Indonezia, emri zyrtar i përdoruesit të cilit është Sobat miskin, postoi një video në kanalin e tij duke marrë tre milionë shikime brenda vetëm një muaji. Videoja “Dy orë...
Lajme24 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti i është kundërpërgjigjur deputetëve që po akuzojnë për mostransparencë në procesin e dialogut. Por, ai mohoi këto akuza duke thënë se ka bërë të gjitha gjërat e nevojshme për të qenë sa...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.