Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dy orë pa bërë asgjë, 21-vjeçari merr 3 milionë shikime në YouTube (VIDEO)

  FrontOnline
  20 Gusht 2020

  Një anëtar i YouTubes 21-vjeçar nga Indonezia, emri zyrtar i përdoruesit të cilit është Sobat miskin, postoi një video në kanalin e tij duke marrë tre milionë shikime brenda vetëm një muaji.

  Videoja “Dy orë pa bërë asgjë” u bë virale dhe tërhoqi vëmendjen e publikut.

  “Unë nuk e prisja aq shumë popullaritet. E bëra videon duke menduar se ndjekësit e mi do të vazhdonin të më pyetnin kur do të filloja të postoja përmbajtje arsimore. Unë nuk mendoja se aq shumë njerëz do ta shikonin atë,” tha ai për Tribun News.

  Ai postoi video në kanalin e tij në të cilin eksperimentoi me ushqim, dhe krejt rastësisht vendosi të largohej nga tema e kuzhinës dhe të regjistronte diçka të pazakontë.

  “Imagjinoni ta bëni këtë për dy orë dhe të harroni të shtypni butonin e fillimit”, shkruan një komentues.

  “Njerëzit mendojnë se nuk mund të fitosh para duke qëndruar ulur, por ky djalë ka vërtetuar se mund t’ia dalë shumë mirë,” ka shtuar një tjetër.

  “Pjesa më e mirë e kësaj video është kur ai shikon dhe nuk bën asgjë,” tha një tjetër komentues.

  Bigbrother Vip Kosova dhe Bigbrother Vip Albania në Artmotion
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Një deputet ukrainas ka treguar se si politikanët u strehuan menjëherë nën tokë gjatë një sulmi rus në Kiev në orët e...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale, tha të mërkurën...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.