×
Etiketë: agani
Lajme28 Gusht 2020
Sipas psikiatrit Ferid Agani faza e karantinimit në fillim të pandemisë ka qenë një sfidë e madhe, që shumë persona nuk kanë arritur ta kalojnë lehtë. Agani në një intervistë për Front Online ka thënë...
Front TV28 Gusht 2020
Virusi i preku pothuajse të gjithë. Nuk njohu moshë. Por, një kategori e shoqërisë, ajo e të moshuarve, e pati më të vështirë përballimin me të. Kështu thanë ekspertët shëndetësorë. E, këto deklarata të tyre...
Lajme13 Gusht 2020
Neuropsikiatri Ferid Agani, ka thënë se pandemia e COVID-19 do të lë pasoja në shëndetin mendor të qytetarëve të Kosovës. “Qytetarët kanë funksionuar në rrethana të stresit kronik, stres nga infeksioni dhe vdekja dhe frika...
Front TV08 Korrik 2020
Ferid Agani i cili është me profesion neuropsikiatër, foli edhe për pasojat që ka pasur pandemia e Coronavirusit në shëndetin mendorë të qytetarëve. Ai tha se masa e izolimi social e cila është bërë për...
Front TV08 Korrik 2020
Qeveria “Hoti” u kritikua për emërimin e njerëzve jo-kompetentë në postet ministrore. Më të zëshme ishin kritikat për ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, që me profesion është jurist. Lidhur me këtë, ish-ministri Agani, tha se...
Lajme08 Korrik 2020
Mëngjesi i ditës së diele nuk ishte i zakonshëm në Klinikën Infektive. Në mesnatë në këtë Klinikë vdiqën 4 pacientë që po trajtoheshin me Covid-19. Dyshimet e para për vdekjen e këtyre pacientëve ishin se...
Ekonomi26 Qershor 2020
Sot është nënshkruar memorandumi i mirëkuptimit ndërmjet Sami Mazreku, Drejtor Ekzekutiv i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës dhe Artan Nimani, rektor i Universitetit Publik “Fehmi Agani" në Gjakovë. Qëllimi i këtij memorandumi është ngritja e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.