×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Ish-ministri Agani : Në krye të Shëndetësisë duhet të jetë një person me integritet profesional dhe i gatshëm për punë

  FrontOnline
  08 Korrik 2020

  Qeveria “Hoti” u kritikua për emërimin e njerëzve jo-kompetentë në postet ministrore. Më të zëshme ishin kritikat për ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, që me profesion është jurist.

  Lidhur me këtë, ish-ministri Agani, tha se menaxhimi i situatës me pandeminë e Coronavirusit kërkon që në krye të Ministrisë së Shëndetësisë të jetë një personalitet i cili ka përgatitje profesionale dhe gatishmëri për punë.

  “Siç e dini postet ministrore janë poste politike, i nënshtrohen një kodeksi tjetër të parimeve me rastin e vendimmarrjes, mendoj se ajo që është e rëndësishme në këto momente kur kemi të bëjmë me një ballafaqim me këtë infeksion, me një situatë emergjente e cila kërkon masa afatshkurta, pra kërkon një personalitet me integritet në radhë të parë profesional me një gatishmëri për punë ekipore me gatishmëri për konsultime e bashkëpunim me ekipet e ekspertëve i cili do të shfrytëzon të gjitha potencialin që i ka në dispozicion për t’i vënë në shërbim të popullatës”, thotë ai për Front Online.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Të tjera
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë. Të njëjtit dyshohen se pas një mosmarrëveshje në komunikacion kanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.