×
Etiketë: 700
Lajme12 Shtator 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka thënë se masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19 duhet të respektohen në përpikëri. Shkollat do të hapen këtë të hënë. Mirëpo ka gjasë që jo të gjithë nxënësit do të...
Lajme27 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka hapur mbi 1 mijë e 700 raste ndaj qytetarëve të cilët nuk i kanë respektuar masat e Qeverisë për mbrojtje ndaj Covid 19. Distanca e mos mbajtja e maskës ka bërë...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Meksikë janë regjistruar 695 viktima të reja të koronavirusit, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së re në një ndër shtetet...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Sipas të dhënave të agjencisë Reuters, numri i përgjithshëm i viktimave të koronavirusit në tërë botën ka shkuar në mbi 700 mijë. Shifrat më të mëdha të të vdekurve po i shënojnë Shtetet e Bashkaura,...
Front TV04 Gusht 2020
Deputeti Haxhiu i cili është anëtar i Komisionit për Shëndetësi, për të mos ardhur deri të kjo gjendje, ka propozuar që të bëhen më shumë teste, pasi që siç tha ai, Kosova ka mundësi t’i...
Lajme30 Korrik 2020
Ministria e Mbrojtjes pritet të ndërtojë depo armatimi në kazermat e FSK-së në Gjilan, Ferizaj dhe Istog për dy vjetët e ardhshme. Vlera e parashikuar e kontratës për këtë projek kap shifrën e 700 mijë...
Lajme27 Korrik 2020
Në Kosovë deri më tani numri i personave të infektuar me koronavirus ka arritur në 7 mijë e 137. Kosova që nga marsi e deri më tani ka regjistruar 7 mijë e 137 të infektuar...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Kandidati demokrat Joe Biden pritet të propozojë një mënyrë të re të përdorimit të rregulloreve të qeverisë federale për t'i shpenzuar paratë me qëllimin për të forcuar kompanitë amerikane të prodhimit dhe teknologjisë. Zoti Biden...
Lajme06 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë, Mitsunori Ogasawar, të cilin e falënderoi për mbështetjen vazhdueshme të shtetit japonez për Kosovën dhe ndihmën konkrete që...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Policia britanike arrestoi më shumë se 700 të dyshuar, dhe sekuestroi 54 milionë funta dhe disa ton drogë, në operacionin më të madh dhe më domethënës kundër krimit të organizuar në Britaninë e Madhe. Zyrtarët...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Policia britanike arrestoi më shumë se 700 të dyshuar, dhe sekuestroi 54 milionë funta dhe disa ton drogë, në operacionin më të madh dhe më domethënës kundër krimit të organizuar në Britaninë e Madhe. Zyrtarët...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Furra buke, parukeri, taksi, restorante, supermarkete apo dhe banka nuk i kanë shpëtuar gjobave të Inspektoriatit Shëndetësor Shtetëror për mosrespektim të masave antiCovid, sidomos në këtë kthim të dytë të numrit të rritur të të...
Kronika18 Qershor 2020
Në Istog, policia e Kosovës gjeti dje bimë të dyshuara të llojit Kanabis Sativa të gjatësive të ndryshme. Sipas raportit të policisë, këto bimë kishin dalë nëpër hithra dhe shkurre, dhe është vërejtur se nuk...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.